Theospirex Retard tabletki powlekane

  • Theospirex Retard jest preparatem wpływającym na układ oddechowy o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie oskrzeli. Znalazł zastosowanie w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz astmy oskrzelowej.
  • Theospirex Retard tabletki powlekane
Producent: Biofarm
Skład: teofilina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
teofilina (theophylinum)

Wskazania:
Przeciwdziałanie skurczom oskrzeli u pacjentów z astmą oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Działanie:
Preparat wywodzący się z klasy ksantyn o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie oskrzeli i naczyń płucnych. Pozostałe działania teofiliny na układ oddechowy obejmują: poprawę klirensu śluzowo-rzęskowego, blokowanie uwalniania mediatorów z komórek tucznych i innych komórek uczestniczących w reakcji zapalnej, złagodzenie nasilenia skurczu oskrzeli, złagodzenie nasilenia natychmiastowych i późnych reakcji astmatycznych, zwiększenie kurczliwości przepony. Mechanizm działania leku nie został do końca zbadany. Blokowanie fosfodiesterazy i zwiększenie wewnątrzkomórkowego stężenia cAMP może mieć znaczenie wyłącznie w przypadku, gdy stężenie teofiliny jest w górnej granicy zakresu terapeutycznego. Do pozostałych mechanizmów działania należy: hamowanie receptorów adenozynowych, antagonizm wobec prostaglandyn i zmianę rozmieszczenia wapnia wewnątrzkomórkowego. Jednakże działania te występują wyłącznie po podaniu dużych dawek teofiliny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na teofilinę i jej pochodne, inne ksantyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- świeży zawał mięśnia sercowego
- wstrząs, zapaść
- ostre zaburzenia rytmu serca
- ciężkie choroby wątroby
- obrzęk płuc
- padaczka
- skłonność do drgawek
- dzieci poniżej lat
- preparatów z teofiliną o przedłużonym uwalnianiu nie należy stosować do doraźnego leczenia stanu astmatycznego (ciężkiego napadu astmy) lub zaburzeń oddychania spowodowanych ostrym skurczem oskrzeli

Dawkowanie Theospirex Retard:
Doustnie. Zaleca się dobrać indywidualne dawkowanie, mając na uwadze skuteczność działania i tolerowanie leku przez pacjenta. Dawkowanie najlepiej jest ustalać po oznaczeniu stężenia teofiliny we krwi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel