Topiramat Bluefish tabletki powlekane

  • Topiramat Bluefish jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwdrgawkowym i przeciwmigrenowym. Wykorzystywany jest profilaktycznie w migrenie oraz wspomagająco w napadach padaczkowych.
  • Topiramat Bluefish tabletki powlekane
Producent: Bluefish
Skład: topiramat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
topiramat (topiramatum)

Wskazania:
- przeciwdziałanie migrenie u dorosłych po dokładnym rozważeniu innych alternatywnych metod leczenia,
- terapia uzupełniająca u pacjentów od 2 roku życia z częściowymi napadami padaczkowymi lub wtórnie uogólnionymi napadami padaczkowymi toniczno-klonicznymi oraz leczenie napadów padaczkowych wynikających z zespołu Lennoxa-Gastauta,
- monoterapia częściowych napadów padaczkowych, z wtórnym uogólnieniem lub bez oraz pierwotnie uogólnionych napadów kloniczno-tonicznych u pacjentów powyżej 6 roku życia.

Działanie:
Preparat wykazujący działanie przeciwpadaczkowe. Sposób działania przeciwpadaczkowego i leczenia migreny nie został do końca zbadany. Potencjały czynnościowe wielokrotnie powodowane przez podtrzymywaną depolaryzację neuronów były hamowane przez topiramat w sposób czasowo zależny, co wskazuje na hamowanie zależnych od napięcia kanałów sodowych. W badaniach elektrofizjologicznych i biochemicznych w hodowli neuronów zidentyfikowano trzy właściwości mogące warunkować przeciwpadaczkowe działanie topiramatu. Topiramat antagonizuje działanie kwasu kainowego w zakresie aktywowania działania kwasu glutaminowego w obrębie receptora kwas kainowy/AMPA bez widocznego oddziaływania na aktywność NMDA na podtypie receptora NMDA. Dodatkowo topiramat zwiększa częstość, z jaką kwas y-aminomasłowy (GABA) pobudza receptory GABAA i zwiększa zdolność GABA do indukowania przepływu jonów chlorkowych do neuronów, co może wskazywać, że topiramat nasila blokujące działanie tego przekaźnika. Topiramat jest również inhibitorem niektórych izoenzymów anhydrazy węglanowej, lecz znacznie słabszym od acetazolamidu (nie jest to jednak istotny składnik aktywności przeciwpadaczkowej topiramatu).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na topiramat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- zapobieganie migrenie u kobiet w ciąży oraz u kobiet w okresie rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod antykoncepcyjnych

Dawkowanie Topiramat Bluefish:
Doustnie. Dawkowanie należy zarządzić indywidualnie w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel