Tormoro tabletki powlekane

  • Tormoro jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy, który poprzez swoje działanie łagodzi objawy choroby Alzheimera. Stosowany w leczeniu choroby Alzheimera w stopniu średnim do ciężkiego.
  • Tormoro tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Leczenie choroby Alzheimera, która charakteryzuje się umiarkowanym lub ostrym natężeniem.

Działanie:
Znajdująca się w preparacie memantyna jest zależnym od potencjału, o umiarkowanym pokrewieństwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA. Przekształca skutki nieprawidłowo zwiększonych stężeń glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na memantynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- stosowanie w ciąży oraz okresie karmienia piersią wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych
- należy unikać równoczesnego stosowania antagonistów NMDA, takich jak amantadyna, ketamina czy dekstrometorfan
- u pacjentów z ciężkim zaburzeniem czynności wątroby
- preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności

Dawkowanie Tormoro:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 20 mg. Leczeni rozpoczyna się od małych dawek w celu uniknięcia działań niepożądanych. Preparat zażywać codziennie o stałej porze: 1. tydzień: 5 mg na dobę przez 7 dni; 2. tydzień: 10 mg na dobę przez 7 dni; 3. tydzień: 15 mg na dobę przez 7 dni; począwszy od 4. tygodnia: 20 mg na dobę. Zalecana dawka podtrzymująca wynosi 20 mg na dobę. U pacjentów z umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek (klirens kreatyniny 30-49 ml/min) dawka dobowa powinna wynosić 10 mg (jeśli przynajmniej przez 7 dni leczenie jest dobrze tolerowane, to dawkę można zwiększyć do 20 mg). U pacjentów z ciężkim zaburzeniem czynności nerek (klirens kreatyniny 5-29 ml/min) dawka dobowa powinna wynosić 10 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel