Torvazin tabletki powlekane

  • Torvazin to preparat, który poprzez swoje właściwości zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego, zmniejsza stężenie trójglicerydów, zmniejsza poziom "złego" cholesterolu (LDL), zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu (HDL).
  • Torvazin tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
- zapobieganie chorobom układu krążenia: zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów, u których ryzyko pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego jest oceniane jako wysokie, jako uzupełnienie korygowania innych czynników ryzyka,
- hipercholesterolemia: w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu całkowitego i LDL-C u pacjentów z rodzinną hipercholesterolemią homozygotyczną, jako uzupełnienie innych metod leczenia hipolipemizującego (np. aferezy LDL) lub jeśli takie metody leczenia nie są dostępne; jako uzupełnienie diety w celu obniżenia zwiększonego stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL (LDL-C), apolipoproteiny B i triglicerydów u pacjentów od 10 lat lub starszych z hipercholesterolemią pierwotną, w tym z hipercholesterolemią rodzinną (wariant heterozygotyczny) lub hiperlipidemią złożoną (mieszaną) (odpowiadającą typom IIa i IIb wg klasyfikacji Fredricksona), gdy odpowiedź na stosowanie diety i inne niefarmakologiczne metody leczenia jest niewystarczająca.

Działanie:
Preparat to wybiórczy, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiedzialnego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Zmniejsza stężenie cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagowali na leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi. Zmniejsza wytwarzanie LDL i liczbę cząsteczek LDL, powoduje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Atorwastatyna obniża stężenie cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, w efekcie czego zmniejsza syntezę cholesterolu w wątrobie i prowadzi do zwiększenia liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując tym sposobem wychwyt i katabolizm LDL. Badania wykazały, że zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na atorwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczające górną granicę normy)
- ciąża i okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Torvazin:
Doustnie. dawkę należy ustalić indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel