Tramadol + Paracetamol Genoptim tabletki powlekane

  • Tramadol + Paracetamol Genoptim jest preparatem złożonym oddziałującym o ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Znalazł zastosowanie w leczeniu silnego bólu.
  • Tramadol + Paracetamol Genoptim tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek tramadolu, paracetamol (tramadoli hydrochloridum, paracetamolum)

Wskazania:
Objawowe leczenie bólu w stopniu umiarkowanym do silnego u pacjentów powyżej 12 roku życia, gdy konieczne jest zastosowanie skojarzonego leczenia z użyciem chlorowodorku tramadolu i paracetamolu.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji – paracetamolu i tramadolu. Paracetamol to organiczny związek chemiczny, hydroksylowa pochodna acetanilidu. Stosowany jako lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Dokładny mechanizm przeciwbólowego działania paracetamolu jest nieznany i może obejmować działanie ośrodkowe i obwodowe. Tramadol jest opioidowym lekiem przeciwbólowym działającym na o.u.n. Jest czystym, niewybiórczym agonistą receptorów opioidowych, posiadającym wyższe pokrewieństwo do receptorów µ. Inne mechanizmy mające znaczenie w działaniu przeciwbólowym to blokowanie neuronalnego wychwytu zwrotnego noradrenaliny oraz zwiększenie uwalniania serotoniny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na tramadol, paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennymi, ośrodkowo działającymi lekami przeciwbólowymi, opioidami lub lekami psychotropowymi
- ciężka niewydolność wątroby
- padaczka niepoddająca się leczeniu
- nie stosować w trakcie leczenia inhibitorami MAO oraz w czasie 2 tyg. po zakończeniu takiego leczenia

Dawkowanie Tramadol + Paracetamol Genoptim:
Doustne. Preparat przeznaczony dla pacjentów od 12 roku życia. Dawka początkowa powinna wynosić 2 tabletki. W razie konieczności, można zastosować dawki dodatkowe, nie przekraczając dawki dobowej 300 mg chlorowodorku tramadolu i 2600 mg paracetamolu (8 tabl.). Odstępy pomiędzy dawkami powinny wynosić co najmniej 6 h. Należy stosować jak najmniejszą dawkę skutecznie uśmierzającą ból. Nie należy stosować preparatu dłużej, niż jest to bezwzględnie konieczne. Dawkę należy dobrać indywidualnie w zależności od intensywności bólu i reakcji pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel