Trileptal tabletki powlekane

  • Trileptal jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwdrgawkowym i przeciwpadaczkowym. Stosowany jest w leczeniu padaczki, zarówno w monoterapii jak i leczeniu skojarzonym.
  • Trileptal tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
okskarbazepina (oxcarbazepinum)

Wskazania:
Preparat przystosowany dla pacjentów od 6 roku życia do stosowania w monoterpii oraz terapii skojarzonej w leczeniu napadów padaczkowych częściowych z towarzyszącymi lub nie - wtórnie uogólnionymi napadami toniczno-klonicznymi.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpadaczkowym. Sposób działania okskarbazepiny i jej aktywnego metabolitu (pochodna monohydroksy - MHD) polega głównie na hamowaniu podatnych na napięcie kanałów sodowych, co w efekcie prowadzi do stabilizacji zbytnio pobudzonych błon komórek nerwowych, zablokowania powtarzających się wyładowań neuronalnych oraz zmniejszenia rozprzestrzeniania się impulsów synaptycznych. Dodatkowo, wzmożone przewodnictwo potasu oraz modulacja aktywowanych przez wysokie napięcie kanałów wapniowych może także doprowadzać do przeciwdrgawkowego działania leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na okskarbazepinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- u pacjentów, u których wystąpi wysypka, jeśli nie ustalono innej przyczyny tego powikłania

Dawkowanie Trileptal:
Doustnie. Zaleca się ustalenie indywidualnej dawki właściwej dla pacjenta. Podawanie leku zarówno w monoterapii, jak i w leczeniu połączonym z innymi preparatami należy zacząć od skutecznej klinicznie dawki, zażywanej w 2 dawkach podzielonych. Dawkę tę można podnosić, zależnie od reakcji pacjenta na terapię. W sytuacji, gdy okskarbazepina ma zastąpić inne preparaty przeciwpadaczkowe, ich dawkę powinno się powoli zmniejszać od chwili rozpoczęcia terapii okskarbazepiną. W przypadku terapii połączonej z innymi preparatami, gdy pacjent zażywa wiele leków przeciwpadaczkowych, może pojawić się konieczność zmniejszenia dawki innych leków przeciwpadaczkowych podawanych jednocześnie i stopniowego zwiększania dawki okskarbazepiny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel