Triquilar tabletki powlekane

  • Triquilar to preparat będący antykoncepcją hormonalną zażywaną doustnie, oddziałującą na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Stosowany w celu przeciwdziałania zajścia w ciążę.
  • Triquilar tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewonorgestrel, etinylestradiol (ethinylestradiolum, levonorgestrelum)

Wskazania:
Stosować jako środek anykoncepcyjny, zapobiegający zajściu w ciążę.

Działanie:
Preparat to trójfazowy, doustny środek antykoncepcyjny. Efekt antykoncepcyjny jest osiągany dzięki interakcji kilku różnych czynników, z których najważniejsze to blokowanie owulacji i zmiany śluzu szyjkowego. Lewonorgestrel występuje w postaci związanej z albuminami osocza oraz z globuliną łączącą hormony płciowe (SHBG). Podniesienie ilości SHBG indukowane etynyloestradiolem oddziałuje na odsetek lewonorgestrelu związanego z białkami osocza, wywołując zwiększenie frakcji związanej z SHBG i zmniejszenie frakcji związanej z albuminami. Lewonorgestrel jest w całości metabolizowany przy udziale znanych szlaków metabolizmu steroidów. Lewonorgestrel po podaniu doustnym szybko i całkowicie przenika do organizmu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- aktualne lub przebyte zaburzenia zakrzepowe lub zakrzepowo-zatorowe żył lub tętnic (np. zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna, zawał mięśnia sercowego) bądź udar naczyniowy mózgu
- występowanie obecnie lub w przeszłości objawów zwiastunowych zakrzepicy (np. przemijającego napadu niedokrwiennego mózgu, dławicy piersiowej)
- występowanie w przeszłości migrenowych bólów głowy z ogniskowymi objawami neurologicznymi
- cukrzyca z powikłaniami naczyniowymi
- aktualne lub przebyte zapalenie trzustki, któremu towarzyszyła znaczna hipertriglicerydemia
- aktualna lub przebyta ciężka choroba wątroby (do czasu powrotu wyników prób czynnościowych wątroby do prawidłowych wartości)
- aktualne lub przebyte łagodne bądź złośliwe nowotwory wątroby
- wystąpienie lub podejrzenie wystąpienia nowotworów hormonozależnych (np. nowotworów narządów płciowych lub piersi)
- krwawienie z dróg rodnych o nieustalonej etiologii
- ciąża lub podejrzenie ciąży
- obecność poważnego czynnika ryzyka lub wielu czynników ryzyka zakrzepicy żylnej bądź tętniczej może również stanowić przeciwwskazanie

Dawkowanie Triquilar:
Doustnie. Tabletki należy przyjmować według schematu zamieszczonego wraz z preparatem. Przyjmować 1 tabletkę każdego dnia przez 21 kolejnych dni o stałej porze dnia. Następnie należy zrobić 7 dni przerwy (podczas której nie przyjmuje się tabletek i kiedy zwykle występuje krwawienie z odstawienia), po której rozpoczyna się nowe opakowanie. Krwawienie rozpoczyna się zazwyczaj w 2-3 dniu od zażycia ostatniej tabletki i może trwać jeszcze po rozpoczęciu następnego opakowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel