Tropicamidum WZF krople do oczu

  • Tropicamidum WZF jest preparatem mającym zastosowanie w okulistyce i oddziałującym na narządy wzroku poprzez działanie rozszerzające źrenice. Preparat ma szerokie zastosowanie, m.in. w zabiegach, do badań dna oka, również w leczeniu stanów zapalnych.
  • Tropicamidum WZF krople do oczu
Producent: Polfa Warszawa
Kategoria:Oczy, Uszy
Skład: tropikamid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
tropikamid (tropicamidum)

Wskazania:
- roztwór 0,5%: w stanach przedoperacyjnych, wymagających zastosowania krótko działającego środka rozszerzającego źrenicę; w diagnostyce okulistycznej do wziernikowania dna oka,
- roztwór 1%: w stanach przedoperacyjnych i pooperacyjnych, wymagających zastosowania krótko działającego środka rozszerzającego źrenicę; w diagnostyce okulistycznej do porażenia akomodacji.

Działanie:
Preparat do stosowania miejscowego, który wykazuje działanie parasympatykolityczne. Znajdujący się w składzie tropikamid wywołuje porażenie mięśnia zwieracza źrenicy i mięśnia rzęskowego, w efekcie czego następuje rozszerzenie źrenicy oraz porażenie akomodacji. Preparat działa szybciej od atropiny i na krótki czas rozszerza źrenicę. Rozszerzenie źrenicy następuje po 5 min od zastosowania preparatu do worka spojówkowego, maksymalne rozszerzenie źrenicy zachodzi po 15-20 minutach. Preparat przestaje całkowicie działać po 3-5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- jaskra pierwotna z tendencją do zamykania kąta, jaskra z wąskim kątem
- nie stosować preparatu w przypadku założonych miękkich soczewek kontaktowych
- podczas ciąży stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych

Dawkowanie Tropicamidum WZF:
Miejscowo, do worka spojówkowego. U niemowląt i małych dzieci stosować tylko roztwór 0,5%. Roztwór 0,5%. W celu rozszerzenia źrenicy: dorośli i dzieci: 2 krople do oka w odstępie 5 minut. Jeżeli niemożliwe było badanie pacjenta w ciągu 15-30 min od podania można zakroplić ponownie 1 kroplę w celu przedłużenia działania rozszerzającego źrenicę. Wziernikowanie oka: dorośli i dzieci: 1-2 krople do oka 15-20 minut przed badaniem. Roztwór 1%. W celu rozszerzenia źrenicy: dorośli i dzieci: 1 kropla do oka. Jeżeli niemożliwe było badanie pacjenta w ciągu 15-30 minut od podania można zakroplić ponownie 1 kroplę w celu przedłużenia działania rozszerzającego źrenicę. Porażenie akomodacji: dorośli - 2 krople do oka w odstępie 5 minut. Badanie przeprowadzić 25-50 minut od ostatniego zakroplenia preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel