Trund tabletki powlekane

  • Trund jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwdrgawkowym. Stosowany w celu leczenia napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów w różnych grupach wiekowych.
  • Trund tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (levetiracetamum)

Wskazania:
- monoterapia: leczenie napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów od 16 roku życia z nowo rozpoznaną padaczką,
- terapia wspomagająca: w leczeniu napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u pacjentów od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną; w leczeniu napadów mioklonicznych u pacjentów od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną; w leczeniu napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, dzieci i niemowląt w wieku od 1 miesiąca z padaczką.

Działanie:
Preparat o działaniu wykazującym właściwości przeciwpadaczkowe - pochodna pirolidonu. Sposób działania lewetyracetamu nie został do końca wyjaśniony, prawdopodobnie jest odmienny od mechanizmu działania dostępnych obecnie środków przeciwpadaczkowych. Wyniki badań in vitro i in vivo wskazują, że lewetyracetam nie zmienia głównych cech komórki ani właściwych procesów neurotransmisji. Badania in vitro wykazały, że lewetyracetam oddziałuje na ilość Ca2+ w neuronach, częściowo zatrzymując prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ zgromadzonych wewnątrz neuronów. Ponadto po części znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę. Działanie przeciwdrgawkowe u ludzi, zarówno w padaczce z napadami częściowymi jak i uogólnionymi, potwierdziło szeroki zakres farmakologicznego profilu działania lewetyracetamu. Lewetyracetam powoduje ochronę przed drgawkami w wielu zwierzęcych modelach napadów padaczkowych częściowych i pierwotnie uogólnionych, nie działa drgawkotwórczo. Podstawowy metabolit jest nieaktywny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewetyracetam, związki pochodne pirolidonów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Trund:
Doustnie. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie w zależności od wieku pacjenta oraz nasilenia objawów choroby.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel