Trozel tabletki powlekane

  • Trozel jest preparatem o właściwościach przeciwnowotworowych. Stosowany jako preparat o szerokim zakresie w leczeniu raka piersi. Zapobiega także przerzutom raka na inne narządy.
  • Trozel tabletki powlekane
Producent: Glenmark
Skład: letrozol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
letrozol (letrozolum)

Wskazania:
- leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie,
- leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, występującej fizjologicznie lub wywołanej sztucznie, u których wystąpił nawrót lub progresja choroby, a które uprzednio były leczone lekami o działaniu przeciwestrogenowym,
- leczenie uzupełniające kobiet po menopauzie z rakiem piersi we wczesnym stadium z receptorami dla hormonów,
- przedłużone leczenie uzupełniające u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem trwającym 5 lat.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwnowotworowym - niesteroidowy inhibitor aromatazy - enzymu modyfikującego androgeny nadnerczowe do estronu i estradiolu. Selektywne zablokowanie aromatazy wywołuje zatrzymanie biosyntezy estrogenów w tkankach obwodowych i w samej tkance nowotworowej. Letrozol unieczynnia aromatazę dzięki kompetycyjnemu wiązaniu się z kompleksem aromataza-cytochrom P-450, w efekcie czego blokuje biosyntezę estrogenów we wszystkich tkankach, w których znajduje się ten kompleks. Letrozol posiada charakterystyczne działanie w blokowaniu aktywności aromatazy, w związku z czym nie ma konieczności stosowania leczenia uzupełniającego glikokortykosteroidami czy mineralokortykoidami. U kobiet po menopauzie z zaawansowanym rakiem piersi, leczonych dobową dawką 0,1-5 mg, letrozol obniża ilość estradiolu, estronu i siarczanu estronu we krwi o 75-95% u wszystkich leczonych pacjentek w stosunku do wartości podstawowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na letrozol lub pozostałe składniki preparatu
- kobiety przed menopauzą
- ciąża i okres karmienia piersią
- ciężka niewydolność wątroby (C w skali Child-Pugh)
- dzieci oraz mężczyźni
- przedoperacyjna terapia u pacjentek z nieznanym lub negatywnym statusem receptorowym
- u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, ciężkim niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Trozel:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel