Ulgastran tabletki

  • Ulgastran jest preparatem oddziałującym na układ pokarmowy i metabolizm o działaniu osłaniającym. Wykorzystywany jest, gdy u pacjenta występują wrzody żołądka lub dwunastnicy.
  • Ulgastran tabletki
Producent: Gedeon Richter
Skład: sukralfat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sukralfat (sucralfatum)

Wskazania:
Objawowe leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunstnicy.

Działanie:
Preparat to kompleksowy związek wodorotlenku glinu i zasadowej soli glinowej ośmiosiarczanu sacharozy o miejscowym działaniu osłaniającym. Sukralfat zwiększa tkankowe stężenie endogennych prostaglandyn i łączy się z naskórkowym czynnikiem wzrostu oraz innymi czynnikami wzrostowymi, angażując je w miejscową reakcję obrony śluzówkowej. W obecności kwasu solnego polimery cząsteczek leku tworzą lepką pastę powlekającą ściany żołądka; jeszcze po 3 h od podania w żołądku znajduje się około 3% podanej dawki. W obecności kwasu solnego łączy się z dodatnio naładowanymi grupami glikoprotein. Może tworzyć kompleksowe połączenie o charakterze żelu z cząsteczkami śluzu, co ma zapobiegać enzymatycznemu rozkładowi tego ostatniego przez pepsynę. W środowisku kwaśnym sukralfat staje się wysoce polarny i łączy się z tkankami dna owrzodzenia na około 12 h, przy stosunkowo niewielkim łączeniu z prawidłową błoną śluzową żołądka i dwunastnicy. Przypuszcza się, że jego przyleganie do ziarniny uniemożliwia dyfuzję jonów wodorowych do dna owrzodzenia. Dodatkowo łączy sole kwasów żółciowych oraz pepsynę, dzięki czemu ogranicza ich działanie uszkadzające.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sukralfat lub inne składniki leku
- nie należy stosować długotrwale u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, mocznicą, hipofosfatemią oraz u pacjentów dializowanych
- okres karmienia piersią
- w ciąży stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych
- u pacjentów poddawanych dializoterapii preparat stosować tylko w przypadku bezwzględnej konieczności i przez krótki okres czasu oraz należy kontrolować stężenie glinu i fosforanów w surowicy i ocenić po zakończeniu terapii czy nie występują objawy kumulacji glinu (osteodystrofia, osteomalacja, encefalopatia)
- nie zaleca się jednoczesnego stosowania innych preparatów zawierających glin ze względu na możliwość zwiększonego wchłaniania glinu u możliwość działania toksycznego
- u pacjentów z nietolerancją fruktozy

Dawkowanie Ulgastran:
Doustnie. 1 g (1 tabletka) 4x na dobę co 6 h, na 0,5-1 h przed każdym posiłkiem i bezpośrednio przed snem. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody. Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 8 g (8 tabletek). Leczenie należy kontynuować przez 4 do 6 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel