Tulip tabletki powlekane

  • Tulip to preparat który dzięki swoim właściwościom zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego, zmniejsza stężenie trójglicerydów, zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu (HDL) oraz zmniejsza poziom "złego" cholesterolu (LDL).
  • Tulip tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
- hipercholesterolemia: w celu obniżenia ilości cholesterolu całkowitego i LDL-C u pacjentów z rodzinną hipercholesterolemią homozygotyczną, jako uzupełnienie innych metod leczenia hipolipemizującego (np. aferezy LDL) lub jeśli takie metody leczenia nie są dostępne; jako uzupełnienie diety w celu obniżenia zwiększonego stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL (LDL-C), apolipoproteiny B i triglicerydów u pacjentów powyżej 10 roku życia lub starszych z hipercholesterolemią pierwotną, w tym z hipercholesterolemią rodzinną (wariant heterozygotyczny) lub hiperlipidemią złożoną (mieszaną) (odpowiadającą typom IIa i IIb wg klasyfikacji Fredricksona), gdy odpowiedź na stosowanie diety i inne niefarmakologiczne metody leczenia jest niewystarczająca,
- przeciwdziałanie chorobom układu krążenia: zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów, u których ryzyko pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego jest oceniane jako duże, jako uzupełnienie korygowania innych czynników ryzyka.

Działanie:
Preparat to wybiórczy, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiadającego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna obniża zawartość cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, w efekcie czego zmniejsza syntezę cholesterolu w wątrobie i powoduje zwiększenie liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, wzmacniając w ten sposób wychwyt i katabolizm LDL. mniejsza stężenie cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagowali na leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi. Zmniejsza wytwarzanie LDL i liczbę cząsteczek LDL, wywołuje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Wykazano, że zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na atorwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczające górną granicę normy)
- ciąża i okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Tulip:
Doustnie. Dawkowanie należy dobrać w zależności od stężeniach cholesterolu we krwi. Zwykle dawka dobowa wynosi 10 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel