Tymolamid krople do oczu

  • Tymolamid jest preparatem mającym zastosowanie w okulistyce i wpływającym na narządy wzroku o właściwościach obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Stosowany u chorych z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczenia.
  • Tymolamid krople do oczu
Producent: Blaufarma
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dorzolamid, timolol (dorzolamidum, timololum)

Wskazania:
Profilaktyka zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, kiedy leczenie preparatem ß-adrenolitycznym jest niewystarczająca.

Działanie:
Preparat zmniejszający podwyższone ciśnienie śródgałkowe, stanowiący połączenie inhibitora anhydrazy węglanowej z niewybiórczym blokerem receptora ß-adrenergicznego. Połączony efekt działania obu substancji wywołuje lepsze obniżenie ciśnienia śródgałkowego, niż każda z nich podana osobno. Tymolol jest nieselektywnym lekiem hamującym receptory ß-adrenergiczne. Podstawowe działanie tymololu związane jest ze zmniejszeniem wydzielania cieczy wodnistej oraz niewielkim zwiększeniem jej odpływu. Chlorowodorek dorzolamidu jest silnym inhibitorem anhydrazy węglanowej II. Blokowanie anhydrazy węglanowej w wyrostkach rzęskowych oka wywołuje zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej, przypuszczalnie poprzez spowolnienie powstawania jonów wodorowęglanowych i w następstwie tego zmniejszenie transportu sodu i płynów. Po miejscowym zastosowaniu do oka preparat obniża zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, bez względu na to czy jest ono związane z jaskrą, czy nie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
- nadreaktywność dróg oddechowych (w tym astma oskrzelowa) występująca aktualnie lub w wywiadzie oraz ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, blok przedsionkowo-komorowy II° lub III°, jawna niewydolność krążenia, wstrząs kardiogenny
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 30 ml/min)
- kwasica hiperchloremiczna
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- jednoczesne stosowanie preparatu i doustnych inhibitorów anhydrazy węglanowej oraz miejscowo podawanych ß-adrenolityków

Dawkowanie Tymolamid:
Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla do chorego oka 2x na dobę. W przypadku stosowania innych preparatów do oczu, należy odczekać co najmniej 10 minut przed podaniem kolejnego preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel