Uromitexan roztwór do wstrzykiwań

  • Uromitexan to preparat o właściwościach odtruwających. Znalazł zastosowanie w neutralizacji niekorzystnego wpływu cytostatyków na błonę śluzową dróg moczowych.
  • Uromitexan roztwór do wstrzykiwań
Producent: Baxter Polska
Kategoria:Pozostałe
Skład: mesna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
mesna (mesnum)

Wskazania:
Stosować w celu zmniejszenia częstości występowania krwotocznego zapalenia pęcherza moczowego spowodowanego podawaniem oksazafosforyn (ifosfamidu, cyklofosfamidu, trofosfamidu). Preparat stosuje się w skojarzeniu z ifosfamidem.

Działanie:
Preparat wykazuje działanie ochronne na błonę śluzową dróg moczowych wobec do metabolitów cytostatyków oksazafosforynowych (ifosfamid, trofosfamid, cyklofosfamid), które działają drażniąco na drogi moczowe i wywołują krwotoczne zapalenie błony śluzowej. Sposób działania uroprotekcyjnego preparatu opiera się zarówno na stabilizacji urotoksycznych hydroksylowych metabolitów oksazofosforynowych, jak i tworzeniu na drodze addycji nietoksycznych związków z akroleiną, pozwalając na miejscową detoksykację w dolnych drogach moczowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku lub inne związki tiolowe
- okres karmienia piersią
- w ciąży stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych

Dawkowanie Uromitexan:
Dożylnie. Zaleca się dsotosowanie indywidualnego dawkowania właściwego do stanu klinicznego pacjenta. Terapia powinna trwać tak długo jak leczenie oksazafosforyną i dalej do czasu, gdy stężenie metabolitów oksazafosforyny w moczu zmniejszy się do wartości nietoksycznych. U dzieci skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku nie zostały ustalone; może zajść konieczność skrócenia odstępów pomiędzy kolejnymi dawkami i zwiększenia liczby poszczególnych dawek. Dorośli: preparat należy podawać dożylnie we wstrzyknięciach w dawkach stanowiących 20% dawki oksazafosforyny w godzinie 0 (w momencie podawania oksazafosforyny), a następnie po 4 i 8 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel