Valcyte proszek do sporządzania roztworu doustnego

  • Valcyte jest preparatem mającym zastosowanie w zakażeniach o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwinfekcyjnych. Stosowany w leczeniu wirusowego zakażenia siatkówki u chorych na AIDS.
  • Valcyte proszek do sporządzania roztworu doustnego
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek walgancyklowiru (valganciclovirum)

Wskazania:
- zapobieganie chorobie CMV u pacjentów niezakażonych wirusem cytomegalii, którzy otrzymali przeszczepiony narząd miąższowy od dawcy zakażonego CMV,
- leczenie początkowe i podtrzymujące cytomegalowirusowego (CMV) zapalenia siatkówki u pacjentów z nabytym zespołem niedoboru odporności (AIDS).

Działanie:
Preparat zawiera walgancyklowir, który jest L-walilowym estrem gancyklowiru (prolekiem). Gancyklowir jest syntetycznym analogiem 2'-deoksyguanozyny i blokuje replikację wirusów herpes in vitro i in vivo. Wirusostatyczne działanie gancyklowiru wynika z blokowania syntezy DNA wirusa w dwóch mechanizmach: kompetycyjnego zahamowania wbudowywania trifosforanu deoksyguanozyny do łańcucha DNA wirusa z udziałem polimerazy DNA oraz wbudowywania trifosforanu gancyklowiru do DNA wirusa, co powoduje zahamowanie lub znaczne ograniczenie wydłużania łańcucha wirusowego DNA. Wirusy powodujące zakażenia u ludzi, wrażliwe na walgancyklowir, to wirus cytomegalii (HCMV), wirus opryszczki zwykłej typu 1 i 2 (HSV-1 i HSV-2), ludzki wirus opryszczki 6, 7 i 8 (HHV-6, HHV-7 i HHV-8), wirus Epsteina-Barr (EBV), wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV) i wirus zapalenia wątroby typu B (HBV).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walgancyklowir, gancyklowir lub pozostałe składniki preparatu
- nadwrażliwość na acyklowir i walacyklowir
- okres karmienia piersią
- nie należy stosować walgancyklowiru jednocześnie z imipenem i cylastatyną, chyba że potencjalne korzyści przewyższają ryzyko

Dawkowanie Valcyte:
Doustnie. Należy dobrać indywidualną dawkę, do której należy się ściśle stosować.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel