Vellofent tabletki podjęzykowe

  • Vellofent jest opioidowym preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwbólowych. Stosowany w leczeniu bólu przebijającego u dorosłych z chorobą nowotworową.
  • Vellofent tabletki podjęzykowe
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fentanyl (fentanylum)

Wskazania:
W celu leczeniu bólu przebijającego u dorosłych pacjentów z chorobą nowotworową, stosujących już inne leki przeciwbólowe z powodu przewlekłego bólu nowotworowego. Ból przebijający jest to dodatkowy, nagły ból, występujący pomimo stałego przyjmowania przez pacjenta opioidowych leków przeciwbólowych.

Działanie:
Preparat zawiera fentanyl, który jest opioidowym lekiem przeciwbólowym, wchodzącym w interakcje zwykle z opioidowym receptorem µ. Mechanizm działania opiera się na zniesieniu bólu i uspokojeniu. Inne działanie farmakologiczne to depresja oddechowa, bradykardia, hipotermia, zaparcie, zwężenie źrenic, uzależnienie fizyczne i euforia. Działanie przeciwbólowe fentanylu wynika z jego stezenia w osoczu. Stężenie skuteczne i stężenie odpowiadające za działanie toksyczne zasadniczo zwiększają się wraz z rosnącą tolerancją na opioidy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu
- u pacjentów, którzy nie otrzymują leczenia podtrzymującego opioidami ze względu na podwyższone ryzyko depresji oddechowej
- jednoczesne leczenie inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) oraz okres 2 tygodni po jego zakończeniu
- ostra depresja oddechowa lub ostre choroby obturacyjne płuc
- leczenie ostrego bólu innego niż ból przebijający
- u kobiet w ciąży, podczas porodu i w okresie karmienia piersią

Dawkowanie Vellofent:
Doustnie. Tabletkę należy umieścić pod językiem. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki w zależności od stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel