Velaspir aerozol wziewny

  • Velaspir jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach rozkurczających mięśnie gładkie oskrzeli. Stosowany głównie w celu zapobiegania i leczenia astmy oraz wszelkich napadów duszności.
  • Velaspir aerozol wziewny
Producent: Teva
Skład: salbutamol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
salbutamol (salbutamolum)

Wskazania:
- leczenie ostrych napadów duszności wywołanych przez odwracalne zwężenie dróg oddechowych występujących w astmie oskrzelowej, przewlekłym zapaleniu oskrzeli i w rozedmie płuc,
- objawowe, długotrwałe leczenie astmy oskrzelowej w połączeniu z terapią kortykosteroidami oraz przeciwdziałanie napadom astmy spowodowanym przez wysiłek lub alergen.

Działanie:
Preparat to wybiórczy agonista receptorów ß2- adrenergicznych w mięśniach gładkich oskrzeli. Wywołuje krótkotrwałe (4-6 h), szybko zachodzące - działanie rozpoczyna się w ciągu 5 min - rozszerzenie oskrzeli w przypadku odwracalnej obturacji dróg oddechowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- dzieci poniżej 4 lat
- zapobieganie poronieniu zagrażającemu lub przedwczesnemu porodowi (mimo, iż salbutamol jest podawany dożylnie i sporadycznie doustnie w przypadkach przedwczesnego porodu, któremu nie towarzyszą powikłania, preparaty inhalacyjne zawierające salbutamol nie są odpowiednie do stosowania w takich przypadkach)
- w ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych

Dawkowanie:
Wziewnie. Dzieci powyżej 4 lat. W długotrwałym leczeniu podtrzymującym: 1 dawka (1 inhalacja) 3-4x na dobę. W celu złagodzenia ostrego napadu astmy lub przed ekspozycją na alergen lub wysiłek: 1 dawka (100 µg). Maksymalna dawka dobowa wynosi: 200 µg 3 do 4 razy na dobę. U dzieci preparat powinien być stosowany pod nadzorem osób dorosłych. Dorośli. W długotrwałym leczeniu podtrzymującym: 2 dawki (2 inhalacje) 3-4x na dobę. W zapobieganiu napadom astmy wywoływanym przez wysiłek lub alergeny: 2 dawki (2 inhalacje) 15-20 minut przed ekspozycją na czynniki powodujące skurcz oskrzeli. W celu złagodzenia ostrego napadu astmy: 1 dawka (100 µg) - minimalna dawka początkowa. W przypadku konieczności dawkę można zwiększyć do 200 µg. 1 dawka (100 µg) jest podawana w czasie jednorazowej inhalacji. Maksymalna dawka dobowa wynosi: 200 µg 4 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel