Xalacom krople do oczu

  • Xalacom to preparat wykorzystywany w okulistyce i oddziałującym na narządy wzrokowe o właściwościach obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem oraz nadciśnienia ocznego.
  • Xalacom krople do oczu
Producent: Pfizer
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost, maleinian timololu (latanoprostum, timololi maleas)

Wskazania:
Leczenie nadciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem oraz zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, u których reakcja na miejscowo stosowane leki ß-adrenolityczne lub analogi prostaglandyn nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji czynnych o działaniu obniżającym ciśnienie wewnątrzgałkowe w wyniku odmiennych mechanizmów działania. Tymolol jest niewybiórczym ß-adrenolitykiem, pozbawionym wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej, bezpośredniego działania blokującego czynność mięśnia sercowego i nieswoistego działania stabilizującego błonę. Tymolol obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej w nabłonku rzęskowym. Latanoprost jest analogiem prostaglandyny F2alfa, wybiórczym prostanoidowym agonistą receptorów FP. Zmnijesza ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej - zwiększa przepływ naczyniówkowo-twardówkowy oraz zmniejsza opór odpływu przez siateczkę beleczkowania. Połączone efekty obu leków powodują większe obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w porównaniu z leczeniem każdym z nich stosowanym osobno.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- choroby przebiegające z nadreaktywnością oskrzeli, w tym astma oskrzelowa, astma oskrzelowa w wywiadzie, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, zespół chorego węzła zatokowego, blok węzła zatokowo-przedsionkowego, blok przedsionkowo-komorowy II lub III niekontrolowany za pomocą rozrusznika serca, jawna niewydolność serca, wstrząs kardiogenny

Dawkowanie Xalacom:
Miejscowo, do worka spojówkowego. Zwykle 1 kropla do chorego oka 1x na dobę. W przypadku stosowania innych preparatów do oczu należy odczekać co najmniej 5 minut przed zastosowaniem następnego preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel