Verorab proszek i rozpuszczalnik do przygotowywania zawiesiny do wstrzykiwań

  • Verorab to szczepionka o stosowana w zakażeniach o właściwościach przeciwinfekcyjnych i uodparniających przeciwko wściekliźnie. Szczepionka może być stosowana przed i po ekspozycji, jako szczepienie pierwotne lub jako dawka przypominająca.
  • Verorab proszek i rozpuszczalnik do przygotowywania zawiesiny do wstrzykiwań
Producent: Sanofi Pasteur
Kategoria:Odporność
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
inaktywowany wirus wścieklizny (vaccinum rabiei ex cellulis ad usum humanum)

Wskazania:
Przeciwdziałanie wściekliźnie:
- szczepienie przed ekspozycją: zapobieganie wściekliźnie u osób z grup wysokiego ryzyka zakażenia się wirusem wścieklizny, takich jak: dorośli i dzieci przebywające lub podróżujące do obszarów, gdzie występuje zagrożenie zakażenia się wścieklizną; pracownicy laboratoriów z działu diagnostycznego, naukowo-badawczego i produkcyjnego wykonujący prace z wirusem wścieklizny; lekarze weterynarii i ich asystenci oraz opiekunowie zwierząt; osoby, które ze względu na zawód lub w wolnym czasie mają kontakt z takimi gatunkami jak psy, koty, skunksy, szopy pracze, nietoperze lub inne gatunki, które potencjalnie mogą być zakażone wścieklizną (do osób tych należą m.in.: leśnicy, myśliwi, pracownicy leśnictwa, speleolodzy, wypychacze zwierząt),
- szczepienie po ekspozycji: leczenie po ekspozycji obejmuje miejscowe, nieswoiste leczenie rany, uodpornienie bierne za pomocą immunoglobulin (RIGs) i szczepienie w zależności od rodzaju rany i stanu zwierzęcia; zapobieganie wściekliźnie w przypadku istnienia najmniejszego ryzyka zakażenia wścieklizną.

Działanie:
Preparat zawiera inaktywowaną szczepionkę przeciw wściekliźnie, cały wirus. Podanie szczepionki prowadzi do powstania swoistej odpowiedzi immunologicznej. Istotną rolę ochronną odgrywa neutralizacja wirusów wścieklizny przez przeciwciała. Miano przeciwciał przeciw wściekliźnie od 0,5 j.m./ml (oznaczane metodą RFFIT) jest uważane przez WHO za wskazujące na ochronę przed chorobą.

Przeciwwskazania:
- w przypadku szczepienia profilaktycznego - nadwrażliwość na składniki szczepionki, polimyksynę B, streptomycynę lub neomycynę; gorączka, ostra infekcja, postępująca choroba przewlekła (szczepienie należy odłożyć) - we wszystkich tych przypadkach należy ocenić stosunek ryzyka do korzyści
- po ekspozycji - brak przeciwwskazań
- nie podawać donaczyniowo, podskórnie lub w mięsień pośladkowy

Dawkowanie Verorab:
Domięśniowo (dorośli - w mięsień naramienny, niemowlęta i małe dzieci - w mięśnie okolicy przednio-bocznej uda). Szczepienia należy dokonywać według określonych wytycznych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel