Vesanoid kapsułki

  • Vesanoid jest preparatem cytostatycznym przeciwnowotworowym. Znalazł zastosowanie w leczeniu białaczki. Połączenie leczenia tretynoiną z chemioterapią wydłuża czas przeżycia i zmniejsza ryzyko nawrotu w porównaniu z samą chemioterapią.
  • Vesanoid kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
tretinoina (tretinoinum)

Wskazania:
Indukcja remisji w przypadku ostrej białaczki promielocytowej (APL; AML-M3 wg klasyfikacji FAB): u pacjentów, u których wystąpił nawrót po zastosowaniu standardowej chemioterapii (antracyklina i arabinozyd cytozyny lub równoważne schematy leczenia); u pacjentów opornych na chemioterapię; u pacjentów, którzy nie byli wcześniej leczeni.

Działanie:
Preparat cytostatyczny zaliczany do klasy retynoidów - naturalny metabolit retinolu. Tretynoina jest endogennym metabolitem witaminy A, który w normalnych warunkach występuje w osoczu. Mechanizm działania w ostrej białaczce promielocytowej nie jest znany, ale może wynikać z modyfikacji wiązania tretynoiny z jądrowym receptorem kwasu retinowego (RAR), jako że receptor RAR alfa ulega modyfikacji pod wpływem fuzji z białkiem o nazwie PML. Połączenie leczenia tretynoiną z chemioterapią wydłuża czas przeżycia i niweluje pradwopodobieństwo nawrotu w porównaniu z samą chemioterapią. Badania in vitro wykazały, że tretynoina indukuje różnicowanie i blokuje proliferację komórek w transformowanych liniach komórkowych układu krwiotwórczego, w tym także w liniach komórkowych ludzkiej białaczki szpikowej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na tretynoinę, retynoidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciąża i okres karmienia piersią
- jednoczesne stosowanie tetracyklin
- jednoczesne stosowanie witaminy A
- nadwrażliwość na soję lub orzeszki ziemne

Dawkowanie Vesanoid:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel