Vixam tabletki powlekane

  • Vixam jest preparatem oddziałującym na krew i układ krwiotwórczy o właściwościach przeciwzakrzepowych. Stosowany w leczeniu miażdżycy, udaru niedokrwiennego oraz choroby tętnic obwodowych.
  • Vixam tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum)

Wskazania:
Zapobieganie powstawaniu zakrzepów w objawowej miażdżycy u dorosłych pacjentów z:
- ostrym zespołem wieńcowym bez uniesienia odcinka ST (niestabilna dławica piersiowa lub zawał mięśnia sercowego bez załamka Q), w tym u pacjentów, którym wszczepia się stent podczas zabiegu przezskórnej angioplastyki wieńcowej, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym, u pacjentów leczonych zachowawczo, kwalifikujących się do leczenia trombolitycznego,
- zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Znajdujący się w nim klopidogrel jest prolekiem, a jeden z jego aktywnych metabolitów blokuje agregację płytek krwi. Aktywny metabolit klopidogrelu selektywnie blokuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym i dalszą aktywację kompleksu GP IIb/IIIa, w której udział bierze ADP, prowadząc do zablokowania agregacji płytek. Ponadto blokuje agregację płytek indukowaną przez innych agonistów, hamując wzmożenie pobudzenia płytek przez uwolniony ADP. Działa za sprawą nieodwracalnej modyfikacji płytkowego receptora ADP. Powtarzane dawki 75 mg na dobę wywołują od pierwszego dnia istotne zablokowanie indukowanej przez ADP agregacji płytek, które powoli narasta i osiąga stan równowagi między dniem 3. a dniem 7.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- czynne, patologiczne krwawienie (np. wrzód trawienny, krwotok wewnątrzczaszkowy)

Dawkowanie Vixam:
Doustnie. Leczenie klopidogrelem należy rozpocząć od pojedynczej dawki nasycającej 300 mg, a następnie kontynuować dawką 75 mg 1x na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel