Volulyte 6% roztwór do infuzji

  • Volulyte 6% jest preparatem osoczozastępczym, który ma zastosowanie w przywracaniu objętości krwi na skutek jej utraty, gdy stosowanie produktów nazywanych krystaloidami nie jest wystarczające.
  • Volulyte 6% roztwór do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydroksyetyloskrobia, elektrolity (hydroxyethyl amulum, electrolytes)

Wskazania:
W leczeniu hipowolemii wywołanej nagłą utratą krwi, gdy leczenie krystaloidami nie pozwala osiągnąć oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat to syntetyczny koloid do leczenia osoczozastępczego. Znajdująca się w leku hydroksyetyloskrobia (HES 130/0,4) pozyskiwana jest ze skrobi kukurydzianej i ma stopień podstawienia (współczynnik C2/C6) ok. 9:1. Preparat zawiera izotoniczną kombinację jonów: sodu, potasu, magnezu, chlorkowych i octanowych. Octan jest metabolizowalnym anionem, który jest utleniany w różnych organach i ma działanie alkalizujące. Dodatkowo preparat zawiera zredukowaną ilość chlorków, dzięki czemu zapobiega rozwinięciu się kwasicy metabolicznej, zwłaszcza gdy konieczne jest zastosowanie dużej dawki infuzji lub u pacjentów, u których zachodzi ryzyko pojawienia się kwasicy metabolicznej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- sepsa
- oparzenia
- zaburzenia czynności nerek lub terapia nerkozastępcza
- krwotok wewnątrzczaszkowy lub mózgowy
- pacjenci w stanie krytycznym (zwykle pacjenci przebywający na Oddziale Intensywnej Terapii)
- przewodnienie
- obrzęk płuc
- odwodnienie
- hiperkaliemia
- ciężka hipernatremia lub ciężka hiperchloremia
- zastoinowa niewydolność serca
- ciężkie zaburzenia krzepnięcia
- pacjenci po przeszczepie narządów

Dawkowanie Volulyte 6%:
Dożylnie w postaci infuzji. Dawka dobowa i szybkość infuzji zależą od objętości utraconej przez pacjenta krwi, od utrzymania lub przywrócenia prawidłowych parametrów hemodynamicznych oraz od hemodylucji. Leczenie należy prowadzić z ciągłym monitorowaniem hemodynamiki tak, by przerwać infuzję, gdy tylko odpowiednie parametry hemodynamiczne zostaną osiągnięte. Pierwsze 10-20 ml należy podawać powoli, prowadząc ścisłą obserwację pacjenta tak, aby jak najszybciej wykryć ewentualną reakcję anafilaktoidalną/anafilaktyczną. Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 ml/kg masy ciała i nie wolno jej przekroczyć. Należy stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę. Zastosowanie preparatów zawierających HES należy ograniczyć do początkowego okresu przywracania objętości płynów śródnaczyniowych, z maksymalnym okresem podawania do 24 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel