Zeprez tabletki powlekane

  • Zeprez jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego, chorób nerek czy przewlekłej niewydolności serca.
  • Zeprez tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
losartan potasu (losartanum kalicum)

Wskazania:
- pierwotne nadciśnienie tętnicze,
- choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 z białkomoczem ?0,5 g/dobę jako składowa leczenia przeciwnadciśnieniowego,
- zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i przerostem lewej komory serca potwierdzonym w EKG,
- przewlekła niewydolność serca (u pacjentów od 60 lat), gdy leczenie inhibitorami ACE nie wydaje się być odpowiednie z powodu niezgodności, zwłaszcza kaszlu, lub przeciwwskazania; u pacjentów z niewydolnością serca, których stan został ustabilizowany inhibitorem ACE, nie należy zmieniać terapii na losartan; frakcja wyrzutowa lewej komory serca u pacjentów powinna wynosić ?40%, a ich stan powinien być ustabilizowany podczas leczenia przewlekłej niewydolności serca.

Działanie:
Preparat to antagonista receptora angiotensyny II (typu AT1). Zarówno losartan potasu jak i jego farmakologicznie czynny metabolit (kwas karboksylowy) wybiórczo łączą się z receptorem AT1 hamując skutki działania angiotensyny II, niezależnie od źródła lub drogi jej syntezy; nie łączą się i nie hamują innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych mających znaczenie dla regulacji w układzie krążenia. Losartan nie jest też inhibitorem kininazy II (enzymu rozkładającego bradykininę), dzięki czemu nie potęguje skutków działania zależnych od bradykininy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- II i III trymestr ciąży
- jednoczesne stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR <60 ml/min/1,73 m2)

Dawkowanie Zeprez:
Doustnie. Zaleca się dobranie indywidualnej dawki właściwej do objawów występujących u pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel