Yarisen tabletki powlekane

  • Yarisen jest preparatem oddziałującym na układ mięśniowo-szkieletowy o właściwościach hamujących resorpcję kości oraz zwiększających wytrzymałość szkieletu. Stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet i mężczyzn.
  • Yarisen tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ryzedronian sodu (risedronatum natricum)

Wskazania:
- leczenie rozpoznanej osteoporozy pomenopauzalnej w celu zmniejszenia ryzyka złamań szyjki kości udowej,
- leczenie osteoporozy u mężczyzn z dużym ryzykiem złamań,
- leczenie osteoporozy pomenopauzalnej w celu zmniejszenia ryzyka złamań trzonów kręgów.

Działanie:
Preparat wywodzący się z klasy bisfosfonianów (pirydynylobisfosfonian). Ryzedronian w sposób zależny od dawki zwiększa masę kostną i poprawia biomechaniczną wytrzymałość szkieletu. Łączy się z hydroksyapatytami kości i blokuje osteoklastyczną resorpcję kości, podczas gdy aktywność osteoblastów i mineralizacja kości zostają zachowane. U mężczyzn z osteoporozą działanie lecznicze w postaci zmniejszenia wartości biochemicznych parametrów przemian kości występuje po 1 miesiącu, a działanie maksymalne - po 3-6 miesiącach leczenia. U kobiet po menopauzie analogiczne działanie obserwowano najwcześniej po 3 miesiącach i utrzymywało się nadal po 24 miesiącach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ryzedronian sodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku
- hipokalcemia
- ciąża i okres karmienia piersią
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- nie stosować podczas posiłku ani jednocześnie z preparatami wapnia, magnezu, żelaza lub glinu
- lek zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Yarisen:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla dorosłych. Zwykle podaje się 35 mg 1x w tygodniu (w tym samym dniu każdego tygodnia). Lek należy przyjąć w pozycji pionowej, popijając szklanką zwykłej wody; przez 30 min po przyjęciu leku nie należy się kłaść. Preparat należy zażywać 30 minut przed pierwszym posiłkiem w danym dniu, innym preparatem lub napojem innym niż zwykła woda.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel