Zeldox kapsułki

  • Zeldox jest preparatem wpływającym na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego o właściwościach przeciwpsychotycznych. Znalazł zastosowanie w leczeniu schizofrenii.
  • Zeldox kapsułki
Producent: Pfizer
Skład: zyprazydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
zyprazydon (ziprasidonum)

Wskazania:
- leczenie epizodów manii lub epizodów mieszanych, o średnim nasileniu, w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej u pacjentów od 10 roku życia,
- leczenie schizofrenii u dorosłych.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpsychotycznym. Uważa się, że działanie przeciwpsychotyczne jest częściowo spowodowane skojarzeniem powyższych aktywności antagonistycznych. Zyprazydon wykazywał działanie antagonistyczne zarówno w stosunku do receptorów serotoninergicznych 5HT2A, jak i receptorów dopaminergicznych D2. Zyprazydon posiada istotne pokrewieństwo do receptorów dopaminergicznych typu 2 (D2) i znacznie wyższe pokrewieństwo do receptorów serotoninergicznych typu 2A (5HT2A). Działa również na receptory serotoninergiczne 5HT2C, 5HT1D i 5HT1A, przy czym jego pokrewieństwo do miejsc wiążących tych receptorów jest takie samo lub większe od pokrewieństwa do receptora typu D2. Posiada średnie pokrewieństwo do neuronalnych transporterów serotoniny i norepinefryny oraz do receptorów histaminowych typu H1 i receptorów typu alfa1. Posiada nieistotne pokrewieństwo do receptorów muskarynowych typu M1.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zyprazydon lub pozostałe składniki preparatu
- stwierdzone wydłużenie odstępu QT
- wrodzone wydłużenie odstępu QT
- świeży zawał mięśnia sercowego
- niewyrównana niewydolność serca
- zaburzenia rytmu serca leczone lekami przeciwarytmicznymi z grupy IA i III
- jednoczesne leczenie lekami wydłużającymi odstęp QT, takimi jak: leki przeciwarytmiczne z grupy IA i III, trójtlenek arsenu, halofantryna, octan lewometadylu, mesoridazyna, tiorydazyna, pimozyd, sparfloksacyna, gatifloksacyna, moksifloksacyna, metanosulfonian dolasetronu, meflokina, sertindol, cyzapryd

Dawkowanie Zeldox:
Doustnie. Zaleca się dobranie indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel