Zavedos proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

  • Zavedos jest preparatem o właściwościach przeciwnowotworowych. Znalazł zastosowanie w leczeniu białaczki szpikowej oraz zaawansowanego raka sutka, jako leczenie drugiego rzutu po niepowodzeniu pierwszego cyklu chemioterapii bez antracyklin.
  • Zavedos proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek idarubicyny (idarubicini hydrochloridum)

Wskazania:
- ostra białaczka limfoblastyczna (ALL) u dorosłych i dzieci, jako lek drugiego rzutu,
- ostra białaczka nielimfoblastyczna (ANLL; określana również jako ostra białaczka szpikowa AML) u dorosłych - idarubicyna powoduje remisje zarówno w terapii pierwszego rzutu, jak i u chorych z nawrotami choroby lub nieodpowiadających na terapię.

Działanie:
Preparat to cytostatyk wywodzący się z klasy antybiotyków antracyklinowych. Idarubicyna jest substancją wbudowującą się w DNA, wchodzącą w interakcje z topoizomerazą II i wywołującą zablokowanie syntezy kwasów nukleinowych. W porównaniu z doksorubicyną i daunorubicyną odznacza się większą lipofilnością, co oznacza zwiększony wychwyt komórkowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na idarubicynę, pozostałe składniki preparatu, inne antracykliny lub antracenodiony
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek
- ciężka niewydolność mięśnia sercowego
- niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego
- poważne zaburzenia rytmu serca
- utrzymująca się supresja szpiku kostnego
- pacjenci wcześniej leczeni maksymalną kumulacyjną dawką idarubicyny i (lub) innymi antracyklinami lub antracenodionami

Dawkowanie Zavedos:
Dożylnie w postaci wlewu w ciągu 5-10 min. Preparat należy podawać w obecności lekarza doświadczonego w stosowaniu cytostatyków. Ostra białaczka limfoblastyczna (ALL). Dorośli: 12 mg/m2 na dobę przez 3 dni. Dzieci: 10 mg/m2 przez 3 dni. Ostra białaczka nielimfoblastyczna (ANLL)/ostra białaczka szpikowa (AML). Dorośli: 12 mg/m2 na dobę, przez 3 dni, zgodnie ze schematem leczenia skojarzonego z cytarabiną lub 8 mg/m2 na dobę przez 5 dni w monoterapii jak i leczeniu skojarzonym.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel