Zapilux tabletki powlekane

  • Zapilux jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwpsychotycznych i przeciwmaniakalnych. Stosowany w leczeniu różnego rodzaju stanów psychotycznych objawiających się np. nadmiernym pobudzeniem.
  • Zapilux tabletki powlekane
Producent: Sandoz
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
- leczenie schizofrenii,
- olanzapina jest skuteczna w długotrwałym leczeniu podtrzymującym pacjentów, u których stwierdzono dobrą odpowiedź na leczenie w początkowej fazie terapii,
- leczenie średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii,
- u pacjentów, u których w terapii epizodu manii uzyskano dobrą odpowiedź na leczenie olanzapiną, olanzapina wskazana jest w celu zapobiegania nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwpsychotycznych, przeciwmaniakalnych oraz stabilizujących nastrój. Olanzapina posiada pokrewieństwo do licznych receptorów: serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5), cholinergicznych receptorów muskarynowych (m1-m5), alfa1-adrenergicznych i histaminowych receptorów H1. Posiada wyższe pokrewieństwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Dokładny sposób działania nie został wyjaśniony, przypuszcza się że jest związany z działaniem antagonistycznym na receptory dopaminowe i serotoninowe 5-HT2. Olanzapina wybiórczo ogranicza pobudzającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), mając równocześnie nieznaczne oddziaływanie na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub inne składniki preparatu
- pacjenci ze stwierdzonym ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Zapilux:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki właściwej do stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel