Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zofenil Plus tabletki powlekane

  • Zofenil Plus to preparat złożony oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Wykorzystywany jest w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.
  • Zofenil Plus tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
zofenopryl wapnia, hydrochlorotiazyd (zofenoprilum calcicum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
W celu leczenia łagodnego i umiarkowanego samoistnego nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Preparat złożony zawierający zofenopryl, inhibitor enzymu konwertazy angiotensyny oraz hydrochlorotiazyd, tiazydowy lek moczopędny. Obie substancje wykazują synergiczne działanie i wywierają addycyjne działanie przeciwnadciśnieniowe. Hydrochlorotiazyd jest tiazydową substancją moczopędną, który oddziałuje na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych krętych dalszych. Hydrochlorotiazyd zwiększa wydalanie sodu i chlorków w moczu w przybliżeniu w podobnych ilościach. Zofenopryl jest sulfhydrylowym inhibitorem ACE, który jest zdolny do blokowania aktywności enzymu katalizującego przemianę angiotensyny I do zwężającego naczynia peptydu angiotensyny II, co prowadzi do zmniejszenia aktywności wazopresyjnej (działania kurczącego mięśniówkę naczyń krwionośnych) i do zablokowania wytwarzania aldosteronu. Drugie z wymienionych działań może powodować podniesienie ilości potasu w surowicy, przy jednoczesnej utracie sodu i wody.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zofenopryl, inne inhibitory ACE, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- obrzęk naczynioruchowy związany z leczeniem inhibitorami ACE w wywiadzie
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub jednostronne zwężenie tętnicy nerkowej w przypadku jedynej czynnej nerki
- II i III trymestr ciąży
- jednoczesne stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR <60 ml/min/1,73 m2)

Dawkowanie Zofenil Plus:
Doustnie. Zwykle 1 tabletka 1x na dobę. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu złożonego zalecane jest indywidualne dostosowanie dawki poszczególnych substancji czynnych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel