Zipragen kapsułki twarde

  • Zipragen jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwpsychotycznych. Wykorzystywany głównie jest do leczenia schizofrenii, ale także do kontrolowania objawów maniakalnych.
  • Zipragen kapsułki twarde
Producent: Biogened
Skład: zyprazydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
zyprazydon (ziprasidonum)

Wskazania:
- leczenie epizodów maniakalnych lub epizodów mieszanych o umiarkowanym nasileniu w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych (zapobieganie epizodom zaburzeń afektywnych dwubiegunowych nie zostało ustalone),
- leczenie schizofrenii.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpsychotycznym. Zyprazydon posiada wysokie pokrewieństwo do receptorów dopaminergicznych typu 2 (D2) i istotnie wyższe pokrewieństwo do receptorów serotoninergicznych typu 2A (5HT2A). Działa również na receptory serotoninergiczne 5HT2C, 5HT1D i 5HT1A, przy czym jego pokrewieństwo do miejsc wiążących tych receptorów jest równe lub wyższe od pokrewieństwa do receptora typu D2. Posiada umiarkowane pokrewieństwo do neuronalnych transporterów serotoniny i norepinefryny oraz do receptorów histaminowych typu H1 i receptorów typu alfa1. Nie posiada znacznego pokrewieństwa do receptorów muskarynowych typu M1. Zyprazydon jest także silnym antagonistą receptorów 5HT2C i 5HT1D oraz receptora 5HT1A,blokuje również neuronalny wychwyt zwrotny serotoniny i norepinefryny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zyprazydon lub pozostałe składniki preparatu
- stwierdzone wydłużenie odstępu QT, wrodzone wydłużenie odstępu QT, niedawno przebyty ostry zawał mięśnia sercowego
- niewyrównana niewydolność serca
- zaburzenia rytmu serca leczone lekami przeciwarytmicznymi z grupy IA i III
- jednoczesne stosowanie leków wydłużających odstęp QT, takich jak: leki przeciwarytmiczne klasy IA i III, trójtlenek arsenu, halofantryna, octan lewometadylu, mezorydazyna, tiorydazyna, pimozyd, sparfloksacyna, gatyfloksacyna, moksyfloksacyna, metanosulfonian dolasetronu, meflochina, sertindol, cyzapryd

Dawkowanie Zipragen:
Doustnie. Zwykle 40 mg 2x na dobę podczas posiłku. W razie konieczności dawkę można zwiększyć maksymalnie do 80 mg 2x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel