Zipramyl kapsułki twarde

  • Zipramyl jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpsychotycznym. Stosowany jest w leczeniu różnego rodzaju stanów maniakalnych oraz schizofrenii.
  • Zipramyl kapsułki twarde
Producent: Mylan
Skład: zyprazydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
zyprazydon (ziprasidonum)

Wskazania:
Leczenie epizodów maniakalnych lub epizodów mieszanych o umiarkowanym nasileniu w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych (zapobieganie epizodom zaburzeń afektywnych dwubiegunowych nie zostało ustalone). Leczenie schizofrenii.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwpsychotycznych. Zyprazydon posiada istotne podobieństwo do receptorów dopaminergicznych typu 2 (D2) i dużo wyższe podobieństwo do receptorów serotoninergicznych typu 2A (5HT2A). Dodatkowo działa na receptory serotoninergiczne 5HT2C, 5HT1D i 5HT1A, przy czym jego podobieństwo do miejsc wiążących tych receptorów jest równe lub większe od pokrewieństwa do receptora typu D2. Odznacza się umiarkowanym podobieństwem do neuronalnych transporterów serotoniny i norepinefryny oraz do receptorów histaminowych typu H1 i receptorów typu alfa1. Nie ma znacznego pokrewieństwa do receptorów muskarynowych typu M1. Zyprazydon jest ponadto silnym antagonistą receptorów 5HT2C i 5HT1D oraz receptora 5HT1A, blokuje również neuronalny wychwyt zwrotny serotoniny i norepinefryny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zyprazydon lub pozostałe składniki preparatu
- stwierdzone wydłużenie odstępu QT, wrodzone wydłużenie odstępu QT, niedawno przebyty ostry zawał mięśnia sercowego
- niewyrównana niewydolność serca
- zaburzenia rytmu serca leczone lekami przeciwarytmicznymi z grupy IA i III
- jednoczesne stosowanie leków wydłużających odstęp QT, takich jak: leki przeciwarytmiczne klasy IA i III, trójtlenek arsenu, halofantryna, octan lewometadylu, mezorydazyna, tiorydazyna, pimozyd, sparfloksacyna, gatyfloksacyna, moksyfloksacyna, metanosulfonian dolasetronu, meflochina, sertindol, cyzapryd

Dawkowanie Zipramyl:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel