Zofran tabletki powlekane

  • Zofran jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o działaniu przeciwwymiotnym. Zapobiega oraz hamuje nudności wywołane radioterapią i chemioterapią nowotworów, również stosowany w okresie pooperacyjnym.
  • Zofran tabletki powlekane
Producent: GlaxoSmithKline
Skład: ondansetron
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ondansetron (ondansetronum)

Wskazania:
- dzieci i młodzież: przeciwdziałanie i hamowanie nudności oraz wymiotów spowodowanych chemioterapią nowotworów u dzieci w wieku od 6. miesiąca życia,
- dorośli: przeciwdziałanie i hamowanie nudności oraz wymiotów spowodowanych chemioterapią i radioterapią nowotworów; zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów okresu pooperacyjnego.

Działanie:
Preparat jest silnym, selektywnym antagonistą receptorów serotoninowych 5-HT3 neuronów występujących zarówno w obwodowym, jak i o.u.n. Za sprawą zaterzymania tych receptorów blokuje odruch wymiotny wynikający z ich pobudzenia przez uwalnianą pod wpływem promieniowania jonizującego i cytostatyków serotoninę. W ten sposób silnie blokuje uczucie nudności i wymioty spowodowane przez chemio- i radioterapię. Nie oddziałuje na stężenie prolaktyny we krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- jednoczesne stosowanie z apomorfiną
- nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią
- preparat w postaci tabletek zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Zofran:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania. Dzieci i młodzież - nudności i wymioty wywołane chemioterapią nowotworów u dzieci w wieku ? 6 miesięcy i u młodzieży. Dawkę można ustalić albo w przeliczeniu na pole powierzchni ciała, albo w przeliczeniu na masę ciała. Wymioty spowodowane chemioterapią lub radioterapią. Dorośli. Chemioterapia o średnim działaniu wymiotnym i radioterapia: zalecana dawka doustna ondansetronu wynosi 8 mg. Należy ją podać na 1 do 2 h przed rozpoczęciem chemioterapii. Dawkę tę należy powtórzyć po 12 h. Nudności i wymioty okresu pooperacyjnego. Dorośli: zalecaną dawką doustną jest 16 mg podane na 1 h przed znieczuleniem. W okresie pooperacyjnym, do leczenia nudności i wymiotów zalecane jest podawanie ondansetronu dożylnie lub domięśniowo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel