FENACTIL roztwór do wstrzykiwań

  • FENACTIL to lek, który działa przeciwwymiotnie i uspokajająco. Wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne i przeciwautystyczne. Łagodzi stany lękowe. Działa na bazie chlorowodorku chloropromazyny.
  • FENACTIL roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek chlorpromazyny (Chlorpromazini hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku schizofrenii i innych psychoz, przede wszystkim psychoz paranoidalnych, manii i hipomanii. Wskazany również pomocniczo w czasie krótkotrwałej kuracji stosowanej przy stanach lękowych, pobudzenia psychoruchowego, gwałtownych albo niebezpiecznych zachowaniach impulsywnych. Stosować w przypadku czkawki nie reagującej na leczenie, a także mdłości i torsji w chorobach terminalnych, kiedy inne preparaty nie przynoszą oczekiwanych rezultatów albo są poza zasięgiem pacjentów. Podawać jako lek ułatwiający wprowadzenie do hipotermii (profilaktyka dreszczy) oraz przy schizofrenii u dzieci i autyzmie.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków przeciwpsychotycznych. Stanowi pochodną fenotiazyny. Zawarty w nim chlorowodorek chloropromazyny wykazuje silne właściwości przeciwpsychotyczne i uspokajające. Posiada przeciętne działanie przeciwautystyczne i przeciwlękowe. Zapobiega także występowaniu torsji. Zatrzymuje przekaźnictwo dopaminergiczne w układzie limbicznym i nigrostriatalnym, co ma związek z jego antagonistycznym oddziaływaniem wobec receptorów dopaminowych. Zatrzymuje receptory 5-HT2 oraz receptory adrenergiczne alfa1. Posiada przeciętne działanie cholinolityczne i nieznaczne przeciwhistaminowe. Oddziałuje blokująco na ośrodek termoregulacji.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- zatrzymanie czynności szpiku

Dawkowanie Fenactil roztwór do wstrzykiwań:
Stosować domięśniowo. W przypadku schizofrenii i innych psychoz, manii i hipomanii, stanów lękowych, pobudzenia psychoruchowego, gwałtownych albo niebezpiecznych zachowań impulsywnych, schizofrenii dziecięcej i autyzmu u osób dorosłych przeważnie stosuje się 25-50 mg w głębokiej iniekcji domięśniowej; w razie potrzeby wstrzyknięcia powtarzać co 6-8 h. Wskazane jest kontynuowanie leczenia chloropromazyną w postaci doustnej. Dzieciom w wieku 6-12 lat podawać 0,5 mg/kg mc. co 6-8 h; nie stosować więcej niż 75 mg/24h. Dzieciom od ukończenia 12 mż. do ukończenia 6 lat podawać 0,5 mg/kg mc. co 6-8 h; nie więcej jednak niż 40 mg/24h. Przy czkawce opornej na leczenie u osób dorosłych stosować 25-50 mg w głębokim wstrzyknięciu domięśniowym. W przypadku braku poprawy, można zastosować 25-50 mg w powolnym wlewie dożylnym, po rozcieńczeniu w 500-1000 ml 0,9% roztworu NaCl.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel