Xapimant roztwór doustny

  • Xapimant jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach poprawiających zdolności poznawcze. Znalazł zastosowanie w leczeniu otępienia u pacjentów chorych na Alzheimera.
  • Xapimant roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Leczenie otępienia o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u pacjentów chorych na Alzheimera.

Działanie:
Preparat poprawiający zdolności poznawcze. Znajdująca się składzie memantyna jest napięciozależnym, o średnim pokrewieństwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA (kwasu N-metylo-D-asparaginowego). Przekształca skutki nieprawidłowo podniesionego stężenia glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Stosowanie memantyny prowadzi do poprawy parametrów ogólnej oceny klinicznej, funkcji poznawczych oraz codziennego funkcjonowania. Wyniki badań klinicznych obejmujących populację pacjentów ze średnio ciężkim lub ciężkim stadium choroby Alzheimera, wykazały pozytywny skutek stosowania memantyny w porównaniu z placebo. Wyniki analizy pacjentów, u których nastąpiło pogorszenie choroby wykazały statystycznie istotny lepszy skutek terapeutyczny memantyny w zakresie przeciwdziałania pogorszeniu, w porównaniu z placebo.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na memantynę lub pozostałe składniki preparatu
- okres karmienia piersią
- w ciąży stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych
- cieżkie zaburzenia wątroby
- pacjenci poniżej 18 roku życia

Dawkowanie Xapimant roztwór:
Doustnie. Lek należy stosować raz na dobę o stałej porze. Roztworu nie wolno wlewać ani pompować do ust bezpośrednio z butelki lub pompki dozującej; powinien być dozowany na łyżkę lub do szklanki z wodą. Dawkowanie należy dobrać indywidualnie. Leczenie powinien rozpocząć i nadzorować lekarz mający doświadczenie w diagnostyce i terapii choroby Alzheimera. Wymaga się od pacjenta, aby miał stałego opiekuna, który będzie nadzorował przyjmowanie leku przez pacjenta o właściwym czasie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel