Xentic tabletki powlekane

  • Xentic jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach nasennych. Stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie pacjenta.
  • Xentic tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
winian zolpidemu (zolpidemi tartras)

Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie bezsenności w przypadkach, gdy nasilenie objawów uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie i prowadzi do wyczerpania pacjenta.

Działanie:
Preparat o działaniu nasennym wywodzący się z klasy imidazopirydyn. Działanie związane ze swoistym działaniem agonistycznym na receptory ośrodkowe należące do kompleksu wielkocząsteczkowego receptora "GABA-omega" (BZ1 i BZ2), modulującego otwieranie kanału dla jonów chlorkowych. Zolpidem działa głównie na podtypy receptora omega (BZ1). Badania doświadczalne wykazały, że ma on działanie uspokajające w dawkach mniejszych, niż te, które wywołują działanie przeciwdrgawkowe, miorelaksacyjne czy przeciwlękowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zolpidem lub pozostałe składniki preparatu
- ciężka niewydolność wątroby
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność oddechowa
- miastenia
- dzieci i młodzież poniżej 18 lat
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- lek zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy
- nie zaleca się stosowania benzodiazepin i preparatów podobnych do benzodiazepin jako leków podstawowych u pacjentów z chorobami psychicznymi

Dawkowanie Xentic:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Zwykle stosuje się 10 mg na dobę, tuż przed położeniem się spać. U pacjentów w podeszłym wieku, u pacjentów osłabionych oraz u pacjentów z niewydolnością wątroby zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę; dawkę tę można zwiększyć do 10 mg na dobę w przypadku dobrej tolerancji leku. Nie należy przekraczać dawki 10 mg na dobę. Zwykle terapia trwa od kilku dni do 2 tygodni, łącznie z okresem odstawiania leku - maksymalnie 4 tygodnie. Należy jak najkrócej stosować preparat.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel