Antinervinum syrop 200g

  • Tradycyjnie wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Antinervinum syrop są okresowe trudności w zasypianiu oraz wzmożone napięcie nerwowe. Substancjami czynnymi leku są wyciągi z kozłka lekarskiego, szyszek chmielu oraz głogu.
  • Antinervinum syrop 200g
Kod produktu: 27039
Przechowywanie: temperatura pokojowa
22,32 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Antinervinum syrop:

Substancje czynne: nalewka z kozłka (Valerianae tinctura) (1:4 – 4,5); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V) – 20,0g/100g (1032mg/5ml), nalewka z głogu (Crataegi tinctura) (1:3,25 – 3,75); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V) – 17,5g/100g (903mg/5ml), nalewka z szyszek chmielu (Lupuli strobili tinctura) (1:5); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V) – 12,5 g/100 g (645mg/5ml). Pozostałe składniki: sorbitol 70% i woda oczyszczona. Lek Antinervinum zawiera etanol: 28,0 – 34,0 % V/V.

Działanie Antinervinum syrop:

Lek roślinny do tradycyjnego stosowania, jego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Produkt leczniczy Antinervinum syrop jest tradycyjnie wskazany do stosowania w stanach wzmożonego napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Antinervinum syrop wskazany do stosowania w stanach wzmożonego napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lek zawiera etanol – 28-34% obj. – do 1,3g na dawkę 5ml, co odpowiada 34 ml piwa lub 14 ml wina na dawkę. Lek może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy uwzględnić, gdy lek ma być stosowany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka m.in. osoby z chorobami wątroby, padaczką. Lek zawiera sorbitol – 1,1g sorbitolu w 5ml. Możliwość stosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie jest zalecane stosowanie u dzieci poniżej 12. roku życia. Ewentualnie o stosowaniu u dzieci od 6. do 12. roku może zadecydować lekarz. Nie stosować poniżej 6. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. Nie został ustalony wpływ leku na płodność. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Nie zaleca się stosować jednocześnie z innymi lekami o działaniu uspokajającym. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: ze względu na zawartość alkoholu lek może osłabiać zdolność kierowania pojazdów i obsługi maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku osób, które źle tolerują walerianę.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, kurczowe bóle brzucha). Sporadycznie mogą wystąpić objawy złej tolerancji preparatów z walerianą – uczucie dyskomfortu i odbijanie. Zawartość sorbitolu może powodować rozluźnienie stolca.

Dawkowanie syropu Antinervinum:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe: stosować trzy razy na dobę po 5ml syropu (jedna łyżeczka). Przy trudnościach w zasypianiu zaleca się stosować 5-10ml syropu (1-2 łyżeczki) na godzinę przed snem. Dawkowanie u dzieci od 6. do 12. roku życia: wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel