Febrisan Zatoki x 24 tabletki

  • Duże, ekonomiczne opakowanie tabletek Febrisan Zatoki niezbędne w okresie jesienno-zimowym w każdej apteczce. Duża dawka paracetamolu zwalczy ból i gorączkę, a fenylefryna ułatwi oddychanie, udrażniając przewody nosowe.
  • Febrisan Zatoki x 24 tabletki
Producent: Takeda Polska
Kod produktu: 27520
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,25 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancje czynne w 1 tabletce: paracetamol – 500mg, kofeina – 25mg, fenylefryna – 5mg. Substancje pomocnicze: powidon, krospowidon, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu sterylofumaran. Składniki otoczki: Opadry II Yellow (hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171), talk, maltodekstryna, trójglicerydy nienasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelaza tlenek żółty (E172), żółcień chinolinowa (E104)); otoczka Opadry Fx Yellow (karmelowa sodowa, maltodekstryna, glukoza jednowodna, krzemian glinowo-potasowy (E555), dwutlenek tytanu (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), lecytyna sojowa.

Działanie:
Kombinacja trzech substancji, które wspólnie pomagają leczyć objawy grypy i przeziębienia. Fenylefryna odpowiedzialna jest za udrażnianie przewodów nosowych, poprzez wpływ na receptory adrenergiczne mięśni gładkich ścian naczyń krwionośnych doprowadza do ich obkurczenia. W efekcie zmniejsza się przekrwienie śluzówki oraz jej obrzęk. Paracetamol redukuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn – cyklooksygenazy 2 (COX-2) w mózgu i w rdzeniu kręgowym. Dzięki temu działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, w dodatku substancja ta jest na tyle łagodna, że nie podrażnia błony śluzowej żołądka. Skuteczność w łagodzeniu bólu wzmacnia kofeina, odpowiedzialna również za pobudzanie ośrodkowego układu nerwowego.

Zastosowanie:
Febrisan Zatoki polecany jest w krótkotrwałym, objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, zwalcza ból głowy, dreszcze, gorączkę, ból gardła, bóle mięśniowe, katar, obrzęk błon śluzowych nosa i zatok przynosowych.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nadciśnienia tętniczego; tętniaków; nadczynności tarczycy; choroby serca; ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby; cukrzycy; wrodzonego niedoboru enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; leczenia inhibitorami MAO oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, beta-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną; jaskry z wąskim kątem przesączania; ciąży i okresu karmienia piersią; choroby alkoholowej; u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić niepożądane reakcje: pokrzywka, wysypka, rumień; obrzęk naczynioruchowy; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: napad astmy oskrzelowej; zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby; zaburzenia układu nerwowego: bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożność skupienia uwagi; zaburzenia serca: niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, przyspieszenie akcji serca; zaburzenia krwi i układu chłonnego: neutropenia, trombocytopenia i agranulocytoza; zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.

Sposób użycia:
Dzieci od 12. roku życia, dorośli: zaleca się zażywać 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Najlepiej stosować po posiłku, popijając dużą ilością wody. W ciągu doby nie należy przekraczać maksymalnej dawki 8 tabletek. Nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub 5 dni w przypadku bólu bez konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o Febrisan Zatoki x 24 tabletki

5.00
Liczba opinii: 6
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2016-08-04
Chociaż nie wierzę w skuteczność takich cudów, to jednak to mi pomogło...
Anna, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2016-06-27
O dziwo pomaga, chociaż wydawało mi się, że wszystkie takie leki to jeden wielki pic na wodę.
Maja, Mielec
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2016-05-09
Super. Mam problem z zatokami od lat. Tutaj szybka pomoc i mam wrażenie, że w ostatnim czasie to rzadziej powraca, ale czy to efekt tego leku? Nie mam pojęcia.
Anna, Kłobuck
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2016-03-29
2 razy tej zimy to mi pomogło, chociaż przyznam, że do takich środków nie mam przekonania. Tutaj reakcja była dosyć szybka.
Maja, Zamość
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2016-03-03
Chociaż średnio wierzę w takie leki, to wygląda na to, że akurat przy moim ostatnim przeziębieniu mi to pomogło.
Adela, Warka
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2016-01-25
Niestety - u mnie to bardzo częsty problem, ale rzeczywiście - ten lek go rozwiązuje w bardzo szybko. Dodatkowo częstość pojawiania się problemu jest jakby mniejsza...
Paulina, Wałbrzych
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel