Depretaxer tabletki

  • Depretaxer to jeden z preparatów przeciwdepresyjnych. Działa na bazie wenlafaksyny, która skutecznie łagodzi dolegliwości związane z występowaniem choroby afektywnej jednobiegunowej.
  • Depretaxer tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Wenlafaksyna (Venlafaxinum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w przypadku leczenia epizodów dużej depresji oraz w celu przeciwdziałania reemisji epizodów dużej depresji.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków przeciwdepresyjnych. W jego skład wchodzi wenlafaksyna, której mechanizm przypuszczalnie polega na wzmocnieniu czynności neurotransmiterów w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Badania wskazują, że substancja czynna wraz ze swoim czynnym metablitem O-demetylowenlafaksyną (ODV) działają inhibicyjnie wobec zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny. Ograniczają odpowiedź beta-adrenergiczną po zastosowaniu pojedynczej dawki oraz w ramach długotrwałego stosowania. Wenlafaksyna stanowi także słaby inhibitor zwrotnego wychwytu dopaminy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne przyjmowanie nieodwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO)
- stosowanie leku w ciągu 14 dni od zakończenia leczenia nieodwracalnymi IMAO.

Dawkowanie Depretaxer:
Stosować doustnie. Zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawki wynoszącej 75 mg/24h w 2 albo 3 dawkach podzielonych stosowanych w czasie jedzenia. Jeżeli dawka 75 mg/24h nie przynosi rezultatów, wskazane może być zwiększenie jej do dawki maksymalnej tj. 375 mg/24h. Należy jednak pamiętać o stopniowym zwiększaniu porcji leku w odstępach około 14 dni albo dłuższych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel