EZOCEM tabletki

  • EZOCEM to preparat o właściwościach hipotensyjny. Skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz odpowiada za spowolnienie pracy serca. Działa na bazie nebiwololu (antagonisty receptorów beta-adrenergicznych).
  • EZOCEM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
nebiwolol (Nebivololum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w ramach leczenia nadciśnienia samoistnego. Stosować także w celu uzupełniania kuracji standardowej u osób w wieku zaawansowanym przy łagodnej i umiarkowanej stabilnej długotrwałej niewydolności serca.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie nebiwololu, który stanowi racemat 2 enancjomerów: RSSS nebiwololu (l-nebiwolol) i SRRR nebiwololu (d-nebiwolol) o podwójnych właściwościach farmakologicznych. Preparat działa antagonistycznie wobec receptorów beta-adrenergicznych (enancjomer SRRR). Charakteryzuje się działaniem kompetycyjnym i selektywnym. Wykazuje łagodne właściwości rozszerzające naczynia krwionośne mające związek z wpływem na szlak przemian metabolicznych L-arginina/tlenek azotu. Przyczynia się do wyraźnego spowolnienia pracy serca. Działa hipotensyjnie, skutecznie obniżając ciśnienie tętnicze krwi. Nie posiada antagonizmu alfa-adrenergicznego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niewydolność wątroby albo zaburzenia pracy wątroby
- ostra niewydolność serca
- wstrząs kardiogenny
- epizody niewyrównanej niewydolności serca, wymagające dożylnej iniekcji preparatów o właściwościach inotropowych dodatnich
- zespół chorej zatoki, w tym blok zatokowo-przedsionkowy
- blok serca IIst. i IIIst. (bez rozrusznika)
- ciężka astma oskrzelowa albo ciężka przewlekła choroba obturacyjna płuc
- guz chromochłonny nadnerczy niepoddawany leczeniu
- kwasica metaboliczna
- znaczne spowolnienie pracy serca
- hipotensja
- ciężkie zaburzenia krążenia obwodowego
- jednoczesne stosowanie floktafeniny i sultoprydu
- ciąża.

Dawkowanie Ezocem:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym stosować 5 mg/24h o stałej porze (działanie występuje po 7-14 dniach przyjmowania leku, w niektórych przypadkach - po 28 dniach). Przy przewlekłej niewydolności serca leczenie rozpoczyna się od dawki wynoszącej 1,25 mg x 1/24h. Następnie dawkę należy stopniowo zwiększać (podwajając dawkę) co 7-14 dni aż do uzyskania efektywnej dawki podtrzymującej. Nie stosować więcej niż 10 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel