FENTANYL WZF roztwór do wstrzykiwań

  • FENTANYL WZF to jeden z opioidowych leków przeciwbólowych, który dzięki zawartości cytrynianu fentanylu przyczynia się do złagodzenia dolegliwości bólowych o dużym nasileniu.
  • FENTANYL WZF roztwór do wstrzykiwań
Producent: Polfa Warszawa
Na telefon
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cytrynian fentanylu

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w niewielkich dawkach w celu złagodzenia dolegliwości bólowych w czasie krótkich zabiegów chirurgicznych. W dużych dawkach należy stosować preparat przeciwbólowo oraz jako środek zatrzymujący oddychanie u osób wymagających oddychania wspomaganego. Podawać również aby wywołać analgezję chirurgiczną w czasie znieczulenia ogólnego, a także w skojarzeniu z preparatami neuroleptycznymi w celu przeprowadzenia neuroleptoanalgezji. Należy stosować w monoterapii albo w leczeniu skojarzonym w celu przeprowadzenia analgosedacji oraz w czasie leczenia bólów o znacznym nasileniu, tj. ból towarzyszący zawałowi mięśnia sercowego.

Działanie:
Lek jest jednym z preparatów przeciwbólowych pochodzących z grupy czystych agonistów receptora opioidowego. Po jego zastosowaniu wywołuje natychmiastowe i krótkotrwałe – utrzymujące się przez około 0,5h, działanie. Jest lekiem opioidowym i wywołuje ośrodkowe właściwości. Ogranicza wrażliwość ośrodka oddechowego, wywołuje torsje, zaparcia i zależność fizyczną. Może przyczyniać się do nieznacznego obniżenia ciśnienia tętniczego. Preparat działa hipotensyjnie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- depresja oddychania
- schorzenia zaporowe płuc
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO albo stosowanie w ciągu 2 tygodni od odstawienia leczenia inhibitorami MAO
- stany kliniczne, które mogą być przeciwwskazane dla zewnątrzoponowej i podpajęczynówkowej drogi zastosowania.

Dawkowanie Fentanyl WZF:
Stosować w zależności od nasilenia dolegliwości bólowych i stanu pacjenta, a także jego wieku i planowanej metody znieczulenia. Stosować dożylnie, podskórnie, zewnątrzoponowo albo podpajęczynówkowo. U osób dorosłych dożylnie stosować: przy oddechu spontanicznym: w dawce początkowej 0,05-0,2 mg, podawać dodatkowo 0,05 mg.; przy oddechu wspomaganym: w dawce początkowej 0,3-3,5 mg, podawać dodatkowo 0,1-0,2 mg; przy dolegliwościach bólowych stosować 0,1 mg na 10-20 min w czasie zabiegu wywołującego nieznaczny ból; 0,2-0,5 mg w szybkiej iniekcji dożylnej daje złagodzenie bólu przez około 1 h podczas zabiegu wywołującego dolegliwości bólowe o umiarkowanym nasileniu; 50 µg/kg mc. daje zniesienie bólu przez 4-6 h w czasie zabiegu wywołującego znaczne dolegliwości bólowe.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel