Zolako koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • Zolako jest preparatem oddziałującym na układ mięśniowo-szkieletowy o właściwościach hamujących rozpad kości. Wykorzystywany w leczeniu hiperkalcemii (zwiększonego stężenia wapnia we krwi) i hamowaniu rozpadu kości w przebiegu choroby nowotworowej.
  • Zolako koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas zoledronowy (acidum zoledronicum)

Wskazania:
- leczenie hiperkalcemii spowodowanej chorobą nowotworową (tumor-induced hypercalcaemia – TIH) u dorosłych pacjentów,
- przeciwdziałanie powikłaniom kostnym (złamania patologiczne, złamania kompresyjne kręgów, napromienianie, operacje kości lub hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową) u dorosłych pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym z zajęciem kości.

Działanie:
Preparat to silny inhibitor osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej. Blokuje resorpcję kości nie oddziałując negatywnie na tworzenie, mineralizację oraz właściwości mechaniczne kości. W badaniach przedklinicznych wykazano: in vitro: blokowanie proliferacji osteoblastów, bezpośrednie działanie cytostatyczne i proapoptotyczne dotyczące komórek nowotworowych, synergizm działania cytostatycznego z innymi lekami przeciwnowotworowymi, działanie przeciwadhezyjne i przeciwinwazyjne; in vivo: blokowanie resorpcji kości przez osteoklasty, co zmienia mikrośrodowisko szpiku kostnego wywołując zmniejszenie podatności szpiku na wzrost komórek nowotworowych, działanie antyangiogenne i działanie przeciwbólowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kwas zoledronowy, inne bisfosfoniany lub na pozostałe składniki preparatu
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Zolako:
Dożylnie, w infuzji. Leczenie hiperkalcemii w przebiegu choroby nowotworowej (stężenie wapnia w surowicy z uwzględnieniem wapnia związanego z albuminami ?12,0 mg/dl lub ?3,0 mmol/l): 4 mg w pojedynczej infuzji dożylnej. Zapobieganie powikłaniom kostnym u pacjentów z zaawansowanymi nowotworami z przerzutami do kości: 4 mg kwasu zoledronowego (rozpuszczonego i rozcieńczonego) w infuzji, co 3-4 tygodnie. Pacjenci powinni równolegle otrzymywać doustną suplementację preparatami wapnia (500 mg/dobę) oraz witaminy D (400 j.m./dobę). Zaleca się konsultację z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel