Zolitrat tabletki powlekane

  • Zolitrat to preparat o właściwościach przeciwnowotworowych. Wykorzystywany jest do leczenia zaawansowanego raka piersi oraz wczesnego raka piersi, którego wzrost zależny jest od estrogenów.
  • Zolitrat tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
anastrozol (anastrozolum)

Wskazania:
- leczenie adjuwantowe wczesnego inwazyjnego raka piersi z receptorem hormonalnym u kobiet po menopauzie,
- leczenie adjuwantowe wczesnego raka piersi z receptorem hormonalnym u kobiet po menopauzie, które otrzymywały leczenie uzupełniające tamoksyfenem przez 2 do 3 lat,
- leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie (nie wykazano skuteczności anastrozolu u pacjentek bez receptora estrogenowego w nowotworze, chyba że wystąpiła u nich pozytywna odpowiedź kliniczna na wcześniejsze leczenie tamoksyfenem).

Działanie:
Preparat to silny i wybiórczy niesteroidowy inhibitor aromatazy, która uczestniczy w przemianie androstendionu do estronu (przekształcanego następnie do estradiolu) w tkankach obwodowych. Badania wykazały, że u kobiet po menopauzie podawanie anastrozolu w dawce 1 mg na dobę przyczynia się do zablokowania produkcji estradiolu o ponad 80%. Anastrozol stosowany w dawce do 10 mg na dobę nie oddziałuje na wytwarzanie kortyzolu i aldosteronu zarówno bez, jak i po stymulacji wydzielania przez ACTH (dlatego w czasie leczenia nie jest konieczna suplementacja kortykosteroidów). Anastrozol nie posiada aktywności progestagenowej, androgenowej i estrogenowej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na anastrozol lub pozostałe składniki preparatu
- stan przed menopauzą
- ciąża i okres karmienia piersią
- jednoczesne leczenie tamoksyfenem
- podczas leczenia anastrozolem nie należy podawać leków zawierających estrogeny

Dawkowanie Zolitrat:
Doustnie. Pacjentki dorosłe, w tym w podeszłym wieku: 1 mg 1x na dobę. W przypadku wczesnego stadium choroby zaleca się leczenie przez 5 lat.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel