Zoledronic Acid Polpharma koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • Zoledronic Acid Polpharma jest preparatem oddziałującym na układ mięśniowo-szkieletowy o właściwościach hamujących rozpad kości. Zapobiega złamaniom, szczególnie u pacjentów z nowotworami kości oraz nadmiarem wapnia we krwi.
  • Zoledronic Acid Polpharma koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas zoledronowy (acidum zoledronicum)

Wskazania:
- przeciwdziałanie powikłaniom kostnym (złamania patologiczne, złamania kompresyjne kręgów, napromienianie lub operacje kości, lub hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową) u dorosłych pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym z zajęciem kości,
- leczenie hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową (TIH) u dorosłych pacjentów.

Działanie:
Preparat wywodzący się z grupy bisfosfonianów, inhibitor resorpcji kości przez osteoklasty. Kwas zoledronowy blokuje resorpcję kości, nie oddziałując negatywnie na tworzenie, mineralizację oraz właściwości mechaniczne tkanki kostnej. Kwas zoledronowy wykazuje ponadto właściwości przeciwnowotworowe, które mogą wpływać na jego ogólną skuteczność w leczeniu przerzutów nowotworowych do kości - in vitro: hamowanie proliferacji osteoblastów, bezpośrednie działanie cytostatyczne i proapoptotyczne dotyczące komórek nowotworowych, synergizm działania cytostatycznego z innymi lekami przeciwnowotworowymi, działanie przeciwadhezyjne i przeciwinwazyjne; in vivo: hamowanie resorpcji kości przez osteoklasty, co zmienia mikrośrodowisko szpiku kostnego, powodując zmniejszenie podatności szpiku na wzrost komórek nowotworowych, działanie antyangiogenne i działanie przeciwbólowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, na inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciąża oraz okres karmienia piersią

Dawkowanie Zoledronic Acid Polpharma:
Dożylnie. Zaleca się dobranie indywidualnej dawki. Lek powinien być przypisany przez lekarza mającego doświadczenie w dożylnym podawaniu leków z grupy bisfosfonianów. Zapobieganie powikłaniom kostnym u pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym z zajęciem kości. Dorośli: standardowa dawka wynosi 4 mg kwasu zoledronowego co 3 do 4 tygodni. Ponadto pacjenci powinni otrzymywać doustną suplementację preparatami wapnia w ilości 500 mg/dobę oraz witaminą D w ilości 400 j.m./dobę. Leczenie hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową. Dorośli: jednorazowa dawka 4 mg kwasu zoledronowego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel