Duoramix kapsułki twarde

  • DUORAMIX to złożony lek hipotensyjny. Dzięki połączeniu ramiprylu i amlodypiny przyczynia się do jeszcze skuteczniejszego obniżenia podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi u osób dorosłych.
  • Duoramix kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (ramiprilum), amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Podawać lek osobom dorosłym w przypadku nadciśnienia tętniczego. Stosować w ramach leczenia zastępczego u osób, u których zaobserwowano właściwą kontrolę ciśnienia podczas przyjmowania ramiprylu i amlodypiny w identycznych dawkach jak w tym leku złożonym, ale w postaci oddzielnych preparatów.

Działanie:
Preparat zawiera dwie substancje czynne. W jego skład wchodzi ramipryl, którego aktywny metabolit ramiprylat, zatrzymuje enzym (dipeptydylokarboksypeptydazę I) odpowiadający za katalizowanie w osoczu i tkankach konwersji angiotensyny I do substancji aktywnej powodujące obkurczenie naczyń - angiotensyny II. Co więcej przyczynia się do katalizowania rozkładu bradykininy (rozszerzającej naczynia). W wyniku zmniejszonego powstawania angiotensyny II i zatrzymania rozpadu bradykininy dochodzi do rozszerzenia naczyń. Drugą substancją czynną leku jest amlodypina czyli inhibitor napływu jonów wapnia zaliczany do kategorii dihydropirydyny (antagonista wolnych kanałów wapniowych). Działa ona również blokująco na przezbłonowy przepływ jonów wapnia do tkanki mięśniowej serca i naczyń.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne stosowanie leków zawierających aliskiren u osób z cukrzycą albo zaburzeniem czynności nerek
- obrzęk naczynioruchowy
- pozaustrojowe metody leczenia wiążące się z kontaktem krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- znaczące obustronne zwężenie tętnic nerkowych albo zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki
- II i III trymestr ciąży
- niedociśnienie albo niestabilność hemodynamiczna
- wstrząs (również wstrząs kardiogenny)
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory

Dawkowanie Duoramix:
Stosować doustnie. Zazwyczaj zaleca się stosowanie preparatu w dawce wynoszącej 1 kaps. o określonej mocy na dobę. Nie zaleca się przyjmować więcej niż 1 kaps. (10 mg + 10 mg)/24h. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel