Dropax krople doustne

  • DROPAX to lek przeciwdepresyjny, który dzięki zawartości paroksetyny (inhibitora wychwytu zwrotnego serotoniny) przyczynia się do poprawy samopoczucia i ogólnego nastroju, łagodząc m.in. objawy depresji.
  • Dropax krople doustne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
paroksetyna (paroxetinum)

Wskazania:
Preparat stosować w ramach leczenia depresji i/albo zaburzeń lękowych (fobii społecznej, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, stresu pourazowego, lęku uogólnionego) u osób dorosłych.

Działanie:
Preparat działa na bazie paroksetyny zaliczanej do szerokiej kategorii leków SSRI (wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny). Substancja czynna charakteryzuje się najsilniejszym i najbardziej wybiórczym działaniem spośród pozostałych SSRI. Odpowiada za wyraźne wydłużenie czasu działania serotoniny w szczelinie synaptycznej. Powoduje nasilenie i przedłużenie efektu pobudzenia przez nią postsynaptycznych receptorów serotoninergicznych typu 5HT2A, 5HT2C, 5HT3 i 5HT4. W wyniku zwiększenia pobudliwości w układzie serotoninergicznym dochodzi do ogólnej poprawy samopoczucia, którą można zaobserwować już po kilkunastu dniach przyjmowanie preparatu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitorów MAO, również moklobemidu) albo przyjmował je w ostatnich 14 dniach
- jednoczesne stosowanie tiorydazyny, pimozydemu

Dawkowanie Dropax krople:
Stosować doustnie po rozcieńczeniu w wodzie, rano w czasie jedzenia. W przypadku depresji, zespołu stresu pourazowego i lęku uogólnionego należy rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 2 ml/24h. Przy tych zaburzeniach nie należy podawać więcej niż 5 ml/24h. W przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych stosować na początku 2 ml. Przyjmować 4 ml/24h, jednak nie więcej niż 6 ml/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel