Egitromb tabletki powlekane

  • EGITROMB to jeden z leków przeciwpłytkowych. Zawarty w nim kropidogrel odpowiada za blokowanie procesu agregacji trombocytów i zapobieganie tworzeniu się niebezpiecznych dla życia zakrzepów.
  • Egitromb tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum) 

Wskazania:
Podawać osobom dorosłym w ramach przeciwdziałania zakrzepom w symptomatycznej miażdżycy:
- z ostrym zespołem wieńcowym (bez uniesienia odcinka ST np. niestabilna dusznica bolesna albo zawał mięśnia sercowego bez załamka Q, albo z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w połączeniu z ASA, u osób leczonych zachowawczo które mogłyby zostać poddane leczeniu trombolitycznemu).
- z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych

Działanie:
Lek zaliczany jest do szerokiej kategorii preparatów określanych mianem leków przeciwpłytkowych. Zawarty w nim kropidogrel (prolek, którego jeden z aktywnych metabolitów zatrzymuje agregację trombocytów) skutecznie przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi, co wyraźnie ogranicza możliwość powstawania zakrzepów krwi (procesu, który nazywa się zakrzepicą).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poważne zaburzenia pracy wątroby
- aktywne patologiczne krwawienie, np. wrzód trawienny albo krwotok wewnątrzczaszkowy.

Dawkowanie Egitromb:
Stosować doustnie. W stanach wieńcowych bez uniesienia odcinka ST na początku leczenia stosować pojedynczą dawkę nasycającą - 300 mg. Później kontynuować dawką 75 mg x 1/24h (z kwasem acetylosalicylowym (ASA) 75 mg-325 mg/24h). Przy miażdżycy z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST na początku podawać dawkę nasycającą 300 mg, a później stosować dawkę 75 mg x 1/24h w skojarzeniu z ASA i preparatami trombolitycznymi albo bez środków trombolitycznych

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel