Egilipid tabletki powlekane

  • EGILIPID to lek, który dzięki zawartości symwastatyny odpowiada za wyraźne obniżenie poziomu cholesterolu i tłuszczów w organizmie. Zmniejsza ryzyko powikłań miażdżycowych i ogranicza rozwój tej choroby.
  • Egilipid tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (simvastatinum) 

Wskazania:
Podawać osobom dorosłym w przypadku wysokiego stężenia cholesterolu we krwi (hipercholesterolemii) jeżeli zmiana stylu życia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów; wysokiego stężenia cholesterolu we krwi wywołanego chorobą dziedziczną (homozygotyczna hipercholesterolemia rodzinna), w połączeniu z dietą i innymi metodami; istniejącej choroby serca (miażdżyca naczyń wieńcowych) albo cukrzycy jako środek obniżający prawidłowe albo podwyższone stężenie cholesterolu i równocześnie obniżający prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań choroby wieńcowej. 

Działanie:
W skład preparatu wchodzi substancja czynna o nazwie symwastatyna, zaliczana do kategorii leków określanych mianem statyn. Odpowiada za blokowanie produkcji cholesterolu w wątrobie i ograniczenie ilości cholesterolu i tłuszczów we krwi.  Badania dowodzą, że redukuje poziom cholesterolu całkowitego, a także trójglicerydów. Co więcej powoduje wzrost stężenia "dobrego" cholesterolu (HDL) i zmniejszenie poziomu "złego" cholesterolu (LDL). Skutecznie przeciwdziała rozwojowi i powikłaniom miażdżycy naczyń wieńcowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża i okres laktacji
- choroba wątroby 
- stwierdzone wysokie stężenie niektórych enzymów wątrobowych (aminotransferaz) w surowicy krwi
- równoczesne przyjmowanie preparatu/preparatów z wymienionej grupy: leki przeciwgrzybicze (flukonazol, ketokonazol, pozakonazol albo itrakonazol, leki przeciwko HIV (np. nelfinawir), część antybiotyków (erytromycyna, klarytromycyna lub telitromycyna) i (lub) niektóre środki przeciwdepresyjne (nefazodon)

Dawkowanie Eglipid:
Stosować doustnie. Przy hipercholesterolemii przeważnie na początku zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 10-20 mg x 1/24h, wieczorem, w połączeniu z właściwą dietą. W przypadku homozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej stosuje się 40 mg x 1/24h wieczorem albo 80 mg/24h, podawane w 3 dawkach: 20 mg, 20 mg i wieczorem 40 mg. Przy chorobie sercowo-naczyniowej należy stosować na początku przeważnie 20-40 mg x 1/24h, wieczorem (w połączeniu z aktywnością fizyczna i odpowiednią dietą).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel