Eptimal tabletki powlekane

  • Eptimal to preparat doustny, który działa na bazie topiramatu (monosacharydu z podstawnikiem sulfaminianowym) – składnika odpowiadającego za złagodzenie napadów padaczkowych oraz zapobieganie występowaniu migren.
  • Eptimal tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
topiramat (topiramatum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie preparatu:
- podczas monoterapii częściowych ataków padaczkowych, z wtórnym uogólnieniem albo bez oraz pierwotnie uogólnionych ataków kloniczno-tonicznych u pacjentów dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat
- w ramach kuracji uzupełniającej u dzieci (od 2 roku życia), młodzieży i pacjentów dorosłych u których występują częściowe ataki padaczkowe z wtórnym uogólnieniem albo bez bądź pierwotnie uogólnione ataki padaczkowe toniczno-kloniczne oraz przy atakach padaczkowych, które mają związek z występowaniem zespołu Lennoxa-Gastauta
- w celu przeciwdziałania atakom migrenowym u osób dorosłych (po wyraźnym odrzuceniu alternatywnych metod leczenia)

Działanie:
W skład leku wchodzi topiramat, czyli monosacharyd z podstawnikiem sulfaminianowym. Dotychczas przeprowadzone badania nie wyjaśniły dokładnie mechanizmu działania substancji czynnej w zwalczaniu i redukowaniu objawów padaczki oraz przeciwdziałania migrenom.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciąża, podawanie preparatu kobietom w okresie rozrodczym (w przypadku stosowania w profilaktyce migreny)

Dawkowanie Eptimal:
Stosować doustnie. W monoterapii padaczki u osób dorosłych zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawki wynoszącej 100 mg x 1-2/24h. Nie należy stosować więcej niż 250 mg x 2/24h. U młodzieży i dzieci na początku leczenia stosować 100 mg/24h w zależności od reakcji klinicznej na topiramat (tj. blisko 2,0 mg/kg mc/24h). W ramach terapii uzupełniającej osoby dorosłe na początku powinny przyjmować 25-50 mg/24h na noc przez 7 dni. Później dawkę należy zwiększać o 25-50 mg w odstępach 1-2 tygodniowych. Młodzieży i dzieciom powyżej 2 roku życia podawać na początku 5-9 mg/kg mc./24h w 2 dawkach podzielonych. Następnie stopniowo zwiększać dawkę, rozpoczynając od 25 mg (albo mniej - w zakresie 1-3 mg/kg mc./24h) podawanych na noc przez pierwsze 7 dni. W profilaktyce migreny stosować na początku 50 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel