Ikarium Forte tabletki

  • Ikarium Forte jest lekiem hipotensyjnym. Zawarty w nim peryndopryl zmniejsza ciśnienie tętnicze oraz poprawia wydolność serca. Skutecznie zmniejsza obciążenie wstępne i następcze oraz zwiększa pojemność minutową serca.
  • Ikarium Forte tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
peryndopryl (tert-Butylamini perindoprilum)

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować w monoterapii bądź terapii skojarzonej nadciśnienia tętniczego. Wskazany jest również przy objawowej niewydolności serca oraz stabilnej choroby wieńcowej w celu zredukowania prawdopodobieństwa wystąpienia incydentów sercowych u pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego i/bądź z rewaskularyzacją wieńcową w wywiadzie.

Działanie:
W skład leku wchodzi peryndopryl – składnik oddziałujący na układ renina-angiotensyna, określany mianem inhibitora konwertazy angiotensyny (który przekształcał angiotensynę I w angiotensynę II). Angiotensyna II odpowiada za zwężanie naczyń krwionośnych i tym samym podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Preparat działa hipotensyjnie, wyraźnie ograniczając ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. Ponadto poprawia wydolność serca, m.in. w wyniku ograniczenia obciążenia wstępnego i następczego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- ciąża i okres laktacji
- obrzęk naczynioruchowy wywołany wcześniejszym stosowanie inhibitorów ACE
- wrodzony bądź idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy

Dawkowanie Ikarium Forte:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym i stabilnej chorobie wieńcowej rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 4 mg/24h. Po upływie miesiąca można ją zwiększyć do 8 mg/24h. W przypadku symptomatycznej niewydolności serca lek zaleca się stosować na początku w dawce wynoszącej 2 mg/24h. Po 2 tygodniach można ją zwiększyć do 4 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel