Imigran FDT tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej

  • Imigran FDT to lek wykazujący właściwości przeciwmigrenowe. Swoje działanie zawdzięcza zawartości sumatryptanu, czyli selektywnego agonisty receptorów serotoninowych 5-HT1D.
  • Imigran FDT tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sumatryptan (sumatriptanum)

Wskazania:
Stosować preparat w ramach doraźnego leczenia ataków migreny z aurą albo bez aury.

Działanie:
Preparat przeciwmigrenowy działa na bazie sumatryptanu, który określany jest jako wybiórczy agonista receptorów serotoninowych 5-HT1D. Jego działanie nie obejmuje innych podtypów receptorów (5-HT2 do 5-HT7). Substancja czynna odpowiada za selektywne zwężanie naczyń krwionośnych w obrębie tętnicy szyjnej, jednocześnie nie oddziałując na przepływ mózgowy. Co więcej badania wskazują, że blokuje czynność nerwu trójdzielnego. Przypuszcza się, że dzięki tym mechanizmom lek skutecznie łagodzi ataki migrenowe. Pierwsze efekty jego działania obserwuje się po upływie około 0,5h od zastosowania preparatu. Po przyjęciu doustnym substancja czynna zostaje szybko wchłonięta z przewodu pokarmowego.  

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- zaburzenia pracy systemu sercowo-naczyniowego, takie jak: zawał serca, choroba wieńcowa, dławica naczynioskurczowa, schorzenia naczyń obwodowych albo symptomy choroby wieńcowej, umiarkowane i ciężkie oraz łagodne nadciśnienie tętnicze niepoddawane leczeniu
- przebyty udar mózgu albo przemijający napad niedokrwienny
- niewydolność wątroby
- równoczesne przyjmowanie leku zawierających ergotaminę albo jej pochodne (w tym metyzergid) bądź inne preparaty z grupy tryptanów albo innych agonistów receptora 5-HT1
- stosowanie w tym samym czasie inhibitorów MAO oraz okres 14 dni od zaprzestania ich przyjmowania
- stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Dawkowanie Imigran FDT:
Stosować doustnie. Przeważnie zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 50 mg/24h. W uzasadnionych wypadkach można podać 100 mg/24h.  Lek stosować w przypadku wystąpienia objawów migreny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel