Imakrebin tabletki powlekane

  • Imakrebin to lek przeciwnowotworowy. Działa na bazie imatynibu czyli inhibitora kinazy białkowo-tyrozynowej. Przynosi pozytywne efekty podczas leczenia hematologicznych nowotworów złośliwych i mięsaków złośliwych.
  • Imakrebin tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
imatynib (imatinibum)

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować w przypadku:
- przewlekłej białaczki szpikowej u dzieci i dorosłych - CML
- ostrej białaczki limfoblastycznej z chromosomem Philadelphia
- zespołów mielodysplastycznych/mieloproliferacyjnych (MDS/MPD)
- zespołu hipereozynofilowego - HES  i (albo) przewlekłej białaczki eozynofilowej - CEL
- guzowatych włókniakomięsaków skóry - DFSP 

Działanie:
Lek zaliczany jest do kategorii preparatów przeciwnowotworowych. W jego skład wchodzi inhibitor kinazy białkowo-tyrozynowej, czyli imatynib. Substancja czynna odpowiada za silne blokowanie czynności kinazy tyrozynowej (KT) Bcr-Abl oraz znacznej liczby receptorów kinaz tyrozynowych. Co więcej może także zatrzymywać procesy komórkowe, w których stymulacji pośrednio biorą udział receptory kinaz. Selektywnie blokuje proliferację i powoduje apoptozę w komórkach linii Bcr-Abl dodatnich oraz w komórkach białaczkowych świeżo pozyskanych od osób z CML (długotrwałą białaczką szpikową) z dodatnim chromosomem Philadelphia (Ph+). 

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu

Dawkowanie Imakrebin:
Stosować doustnie pod ścisłą kontrolą lekarza posiadającego odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu podobnych przypadków medycznych.  W przypadku MDS/MPD u dorosłych zaleca się stosowanie 400 mg/24h. Przy HES/CEL u dorosłych przyjmować 100 mg/24h. W przypadku DFSP u dorosłych stosować 800 mg/24h. Przy CML u dzieci dawkowanie zaleca się ustalić na podstawie powierzchni ciała (pc.). W fazie przewlekłej CML i fazach zaawansowanych CML stospwać 340 mg/m2 pc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel